Dominikana to prawdziwy raj na ziemi, gdzie słońce świeci przez okrągły rok. Choć tak jak i u nas, mówimy tam o porach roku, jednak zima praktycznie nie różni się od lata, zwłaszcza, jeżeli chodzi o temperatury. Zasadniczo rozróżnia się głównie porę suchą i deszczową, gdyż to ma zasadniczy wpływ na życie całej wyspy. Sezon wegetacyjny występuje tam przez cały rok, jednak dużo plantacji, tak planuje swoje zasiewy, aby zebrać przed porą huraganów. Zwłaszcza jest to ważne, w przypadku delikatnych roślin, które mogłyby zostać mocno uszkodzone.

Pogoda na Dominikanie w listopadzie – czy to dobra pora na urlop?

W zasadzie ciężko określić miesiąc, w którym najlepiej by było jechać na Dominikanę. Dla nas Europejczyków, jest to miejsce idealne na urlop praktycznie zawsze. Ze względu na pogodę w naszym kraju i w całej Europie, wciąż jesteśmy spragnieni słońca, ciepłych plaż i lazurowego morza. W listopadzie na Dominikanie panuje jeszcze pora deszczowa, choć opady już nie są zbytnio intensywne i występują przeważnie w nocy. Zatem w niczym nam nie będą przeszkadzać. Co najważniejsze dla urlopowiczów, to odpowiednia temperatura powietrza i wody, która pozwoli nam się kąpać w morzu i opalać na białych piaskach karaibskich? Jedynym minusem wycieczki na Dominikanę w listopadzie, są występujące gwałtowne huragany. Warto, więc przed urlopem dokładnie sprawdzić prognozy na nadchodzące dni.

Gościnność na Dominikanie

Mieszkańcy Dominikany, to ludzie bardzo gościnni i radośni. Otwarcie cieszą się z widoku turystów i można bez problemu korzystać z ich pomocy. Praktycznie wszystkich witają z otwartymi ramionami, choć przeważnie są bardzo biedni, to zapraszają turystów do swoich domostw, chcąc ich ugościć. Choć pewnie zdziwią każdego, biedne, zaniedbane wioski dominikańskie, to tak samo zdziwią nas uczty, którymi zostaniemy przyjęci. Mieszkańcy Dominikany żyją w bardzo ubogich warunkach, często nawet bez elektryczności, ale co najważniejsze, nikt z nich nie głoduje. Sami hodują zwierzęta gospodarskie, sadzą warzywa, które rosną w warunkach klimatu tropikalnego bardzo bujnie. Z całą pewnością zostaniemy, więc ugoszczeni regionalnymi potrawami, które zachwycą nas smakiem i aromatem przypraw i oryginalnych smaków.