Jaka jest pogoda w lutym na Cyprze? Temperatury i co robić w lutym na Cyprze.

Cypr jest krajem o bardzo burzliwej i jednocześnie ciekawej historii. Mnóstwo tam pozostałości przeszłości, w postaci zabytkowych budowli. Warto pojechać tam w porze zimowej, na przykład w lutym ,gdy temperatury powietrza nie są bardzo wysokie, jednak pogoda jest łagodna, sprzyja spacerom i zwiedzaniu.

Pogoda i temperatury.

W lutym na Cyprze temperatury powietrza w dzień wynoszą około 17’C w dzień i 8’ C w nocy. Temperatura wody choć nie pozwala na kąpiele, to jednak nie jest wcale bardzo zimna i wynosi około 17’ C. Porównując z rodzimym Morzem Bałtyckim, można śmiało stwierdzić, że jest to nawet bardzo wysoka temperatura. W lutym wciąż można spodziewać się na Cyprze opadów deszczu, więc warto zaopatrzyć się w odpowiednia odzież chroniącą.

Co można robić w lutym na Cyprze?

Na Cyprze nie sposób się nudzić nawet w lutym. Wspaniałe zabytki, piękne plaże, ciekawa kultura i bardzo różnorodna i smaczna kuchnia sprawią, że na pewno nasz pobyt będzie należał do udanych. Koniecznie trzeba zwiedzić stolicę- Nikozję, która zachwyci wszystkich miłośników historii. Na każdym niemal kroku natrafimy na wspaniałe, starożytne zabytki i pozostałości kultur, które wywarły ogromny wpływ na dzisiejszy Cypr. Zobaczymy więc wpływy greckie, tureckie, ormiańskie, rosyjskie i brytyjskie.