Jaka jest pogoda w styczeiu na Cyprze?

Temperatury i co ze sobą zabrać na wakacje na Cyprze?

Choć styczeń na Cyprze wcale nie należy do upalnych, to jednak temperatury powietrza wówczas tam występujące, w żaden sposób nie przypominają tych w Polsce. Jest to zatem idealny czas dla miłośników wędrówek, zwiedzania i poznawania tego jakże ciekawego kraju. Również wszyscy, którzy nie lubią tłumów i wakacyjnego tłoku, powinni pomyśleć o spędzeniu urlopu na Cyprze właśnie w styczniu.

Pogoda i temperatury.

Choć styczeń na Cyprze może przywitać nas deszczem, to jednak na pewno nie popsuje on nam urlopu. Temperatury powietrza w styczniu wynoszą około 16’ C w dzień i 7’C w nocy. Temperatura wody oscyluje w granicach 16’ C. W tym miesiącu notuje się zwiększoną ilość opadów deszczu i możliwe są okresowo, porywiste wiatry. Na północy wyspy jest bardziej wietrznie i wilgotno niż na południu.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc w styczniu na Cypr warto zabrać ze sobą cieplejsze ubrania, zwłaszcza jeżeli planujemy wędrówki po górach. O tej porze roku nawet na Cyprze leży śnieg, a temperatury są zbliżone do tych, które wówczas mamy w Polsce. W rejonach nizinnych, na wybrzeżu jest o wiele cieplej, zatem zimowe kurtki tam nie będą potrzebne. Zabierzmy jednak ze sobą cieplejsze swetry na wieczorne spacery, gdyż noce na Cyprze bywają w styczniu naprawdę chłodne.