Dlaczego warto spędzić wczasy na Cyprze? Poznaj najpiękniejsze zakątki Cypru oraz sprawdź jaka panuje pogoda na Cyprze.

W towarzystwie najdawniejszych kultur, tak w ogromnym skrócie można ‘zareklamować’ wczasy na Cyprze. Ten dość malowniczy i na swój sposób absorbujący zakątek świata, często określany bywa jako ‘Wyspa Afrodyty’. Zgodnie z podaniami i legendami, to właśnie u jego wybrzeży narodziła się z morskiej toni i fal bogini piękna i urody Afrodyta. Jednakże fakt ten to nie jedyne ‘za’ przemawiające na korzyść oferty typu wakacje na Cyprze.

Ta kraina geograficzna a właściwie jej dzieje, związane są mocno z bliskim ‘sąsiedztwem’ takich wielkich kultur jak: Fenicjanie, Persowie, Grecy, Rzymianie, Brytyjczycy i Turcy. O ich śladach bytności świadczą liczne zabytki cypryjskie warte naszej uwagi. Warto też zaznaczyć, że pogoda na Cyprze czyli łagodne zimy a także bardzo ciepłe miesiące wakacyjne oraz (co dla wielu ma ogromne znaczenie) niewielka ilość opadów, to także ważne ‘za’ przemawiające na korzyść wyjazdu na Cypr.

Odkrywanie fascynującej wyspy …

… dobrze rozpocząć od zwiedzenia miejsca szczególnego. Są to ruiny Salamis. Na obszarze tym znajdowało się antyczne centrum państwa – miasta teren którego zamieszkiwało przeszło 100 000 osób. Godnym naszej uwagi jest zrekonstruowany teatr antyczny, który jednorazowo był w stanie pomieścić blisko 20 000 widzów. Jego scena mierzyła zaś 40 m długości.