Pogoda w Maroko w czerwcu. Czerwiec w Maroko charakteryzuje się pierwszą falą gorąca, która napływa z nad Sahary.

Pogoda w Maroko w czerwcu


Czerwiec w Maroko charakteryzuje się pierwszą falą gorąca, która napływa z nad Sahary. Na szczęście na wybrzeżu, upały nie są jeszcze tak dotkliwe. Temperatury w całym Maroko wahają się od 20 do prawie 24°C. Wczasowicze również mają większą gwarancję na bezchmurne niebo i minimalną ilość opadów atmosferycznych. Woda w oceanie jest bardzo ciepła, słupek rtęci wskazuje aż 20°C, dlatego wielu turystów nie szczędzi sobie w tym miesiącu kąpieli. 

Pogoda w Maroko w czerwcu – różne stanowiska i temperatury

W czerwcu średnie temperatury w Maroko teoretycznie wzrastają wraz z oddalaniem się od Oceanu Atlantyckiego, zmierzając w głąb kontynentu afrykańskiego. W poszczególnych miastach można zaobserwować średnie wartości temperatur:

  • Agadir – 20°C
  • Casablanca – 20°C
  • Marrakesz – 23,6°C
  • Meknes – 21°C
  • Rabat – 21°C
  • Tanger – 20,3°C

Pogoda w Maroko w czerwcu, a wczasy

Dla wielu osób w Polsce czerwiec jest miesiącem gdzie planowane są pierwsze wakacyjne urlopy. Dlatego spora część z nich zaraz po skończeniu roku szkolnego zabiera dzieci na wycieczkę do Maroka. Jest to również pora, kiedy upały nie są jeszcze tak męczące a kraj nie jest zatłoczony przez turystów. Najbardziej obleganym regionem w tym czasie jest Wybrzeże Atlantyckie. Choć i spora część śmiałków ma odwagę na wczasy bliżej Sahary. Jednak w tym rejonie należy spodziewać się jeszcze bardziej upalnych dni i chłodniejszych nocy niż nad oceanem. Decydując się na wyjazd do Maroka w czerwcu, trzeba wziąć pod uwagę wcześniejszą rezerwacje biletów lotniczych oraz noclegów w hotelach. Jest to początek sezonu, jednak na ten termin turyści wykupują miejscówki dużo wcześniej. Oczywiście zdarzają się oferty last minute, jednak nie zawsze mogą one dotyczyć wczasów dla całej rodziny, a najczęściej wyjazdu tylko we dwoje. 

Pogoda w Maroko w czerwcu – co ze sobą wziąć na wczasy?

Urlop, który ma być spędzony w Maroko podczas czerwcowych dni należy potraktować jak zetknięcie z zupełnie innym klimatem jaki panuje w Polsce. Dlatego w walizce w pierwszej kolejności powinny znaleźć się wszelkiego typu olejki i balsamy do opalania i po opalaniu. Wybierając się z małymi dziećmi na wczasy do Maroka, nie można zapominać o nakryciu na głowę, chroniącym przed ostrymi promieniami słonecznymi, a zarazem które będzie przewiewne, żeby głowa dziecka się nie zapociła. Nieodpowiednia ochrona przed słońcem małych dzieci oraz osób starszych może prowadzić nawet do udaru. Mimo panujących upałów, warto zabrać ze sobą cieplejsze ubrania. Zdarzyć się mogą chłodniejsze noce niż zwykle.