Maroko – temepratury w maju. Maroko to kraj bardzo różnorodny pod każdym względem. Jeżeli pojedziemy tam w maju, to będziemy mieć okazję, podziwiać go w pełnej krasie

Maroko to malowniczy kraj, leżący nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego i Morza śródziemnego. Zatem miejscowości leżące na wybrzeżu, zachwycą miłośników pięknych plaż i ciepłego morza. Przesuwając się w głąb kraju, napotkamy na pasma górskie- gór Atlasu. Tutaj przywita nas nieco chłodniejszy klimat, typowo górski, a u ich podnóży, wspaniałe osady, pełne gajów palmowych i oliwnych. Znajdziemy tam też wspaniałe pustynie Sahary, które zadziwiają wszystkich bez wyjątku. To wszystko i jeszcze wiele więcej, w postaci wspaniałych zabytków starożytnych i średniowiecznych, pałaców i budowli stawianych przez bogatych sułtanów, które zadziwiają przepychem i bogactwem.

Pogoda w Maroko w maju- temperatury maj Maroko

Jak już wyżej pokrótce opisaliśmy, Maroko to kraj bardzo różnorodny pod każdym względem. Jeżeli pojedziemy tam w maju, to będziemy mieć okazję, podziwiać go w pełnej krasie. Maj jest to miesiąc, w którym kończy się już pora deszczowa i temperatury zaczynają być już coraz wyższe, daleko jednak im jeszcze do afrykańskich upałów. Oczywiście w górach i na wybrzeżu, będzie chłodniej niż na południu, ogólnie jednak temperatura jest wówczas bardzo przyjemna. Waha się w granicach od 22- 27 ’ C w dzień, a w nocy spada do około 13 ’ C. Zatem w dzień jest naprawdę ciepło, jednak wieczory i noce są chłodne- weźmy, więc to pod uwagę, podczas wieczornych spacerów.

Pogoda w Maroko w maju-, co zwiedzać?

Maj jest idealnym wręcz miesiącem na spędzenie udanego urlopu w Maroko. Roślinność po dopiero, co skończonej porze deszczowej, budzi się do życia i tętni tysiącem barw i zapachów. Można, więc ją obserwować i delektować się najwspanialszymi widokami na świecie, które tworzą oazy z palmowych gajów, sady pełne drzewek pomarańczowych i innych egzotycznych owoców. A ponadto? Trzeba zobaczyć Marrakesz, Casablankę, Tarudant, Rabat, Tiut, Agadir, Fez i wiele innych ciekawych zakątków. Jest tam ich naprawdę cała masa i ciężko by je wymienić w jednym artykule.