Dla osób lubiących spędzać czas czynnie podczas ciepłej i nie męczącej pogody, to wyjazd do Maroka w marcu będzie strzałem w dziesiątkę.

Pogoda w Maroko w marcu


Marzec jest bardzo przyjemnym miesiącem jeśli chodzi o wybór terminu urlopu w Maroko. Temperatury wahają się w całym kraju średnio od 14 do prawie 18°C. Natomiast w nocy można spodziewać się jej spadku o niecałe 5-7°C. Temperatura wody na wybrzeżu Atlantyckim jest zbliżona do średniej temperatury panującej w nadmorskich kurortach. Dzień również jest już dłuższy, ponieważ średnia liczba godzin słonecznych wynosi od 7 do 8. 

Pogoda w Maroko w marcu – różne stanowiska i temperatury


Im bliżej sezonu letniego, tym bardziej widoczne jest rozwarstwienie temperatur w całym kraju. Inne wartości panują na wybrzeżu, inne w głębi kraju – bliżej Sahary, a jeszcze inne u podnóży Gór Atlas. W marcu w wybranych stanowiskach, odnotowywane są poszczególne wartości temperatur:

  • Agadir – 17°C
  • Casablanca – 14,3°C
  • Marrakesz – 16°C
  • Meknes – 13°C
  • Rabat – 14,3°C
  • Tanger – 14°C

Pogoda w Maroko w marcu, a wczasy

Dla osób lubiących spędzać czas czynnie podczas ciepłej i nie męczącej pogody, to wyjazd do Maroka w marcu będzie strzałem w dziesiątkę. Jest to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, kawiarenki są coraz częściej odwiedzane, plaże powoli się zapełniają, a za oknem temperatura z dnia na dzień jest coraz wyższa. Temperatury są przyjemne, dla kogoś kto w Polsce nie może znieść naprzemiennej wiosenno-zimowej pogody, a nie przepada również za upałami i suszą. Dodatkowym plusem są oczywiście zdecydowanie niższe koszta, w porównaniu z cenami, jakie tutaj panują w lipcu oraz w sierpniu. Biura podróży z chęcią sprzedają wycieczki na marzec po atrakcyjniejszej cenie. 

Pogoda w Maroko w marcu – co ze sobą wziąć na wczasy?

Wybierając się do Maroka w marcu, należy nastawić się na to, że w czasie urlopu mogą zdarzyć się deszczowe dni. Prawdopodobieństwo to rośnie wraz ze zbliżaniem się do miejsc położonych blisko gór Atlas. Mianowicie, w tamtym regionie odnotowywane są najwyższe opady atmosferyczne, najniższe natomiast na prawie całym wybrzeżu. Jednak na taki wyjazd trzeba się dobrze przygotować. Warto wziąć ze sobą zarówno cieplejsze ubrania jak i te typowo pakowane na wakacje. W południowych godzinach, przebywając w miejscach nieocienionych, dość wysokie temperatury mogą dać się już we znaki. Dlatego powinno się zabrać ze sobą także nakrycie głowy i olejek do opalania. W walizce powinny się znaleźć także płaszcze przeciwdeszczowe oraz cieplejsze buty.