Przed wyjazdem należy zapoznać się z aktualnymi przepisami celnymi i wjazdowymi. Na stronie znajdziesz także ważne telefony i adres polskiej ambasada w Tunezji.

Tunezja to kraj, który przyciąga turystów z całej Europy. Także coraz więcej Polaków odwiedza tamten kierunek, gdyż większości z nas marzą się egzotyczne wakacje, z ciepłym morzem, egzotyczną florą i fauną. To wszystko, a nawet jeszcze więcej znajdziemy właśnie w Tunezji. Zanim jednak wybierzemy się w tę wymarzoną podróż, to warto zapoznać się z aktualnymi przepisami wjazdowymi, a wszystkie te informacje znajdziemy na stronie polskiej ambasady.

Ważne adresy.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, przed wyjazdem należy zapoznać się z aktualnymi przepisami celnymi i wjazdowymi. Warto również zapisać sobie adresy i telefony do polskiej ambasady w Tunezji, aby wiedzieć, gdzie  w razie potrzeby szukać pomocy. Poniżej podajemy adres i telefony do ambasady:

Ambasada RP w Tunisie 
5, Impasse No 1, Rue de Cordoue, 2092 El Manar I, Tunis 
tel. (+0216) 71 873 837, 71 874 843 
fax. 71 872 987 
amb.pologne@wanadoo.tn 
www.ambpoltunis.pl

Ważne informacje.

Obywatele polscy nie potrzebują wiz wjazdowych do Tunezji, jednak pod warunkiem, że jedziemy wyłącznie w celach turystycznych i nasz pobyt nie może przekraczać 90 dni. Musimy natomiast posiadać ważny paszport, który musi być ważny na minimum pół roku od momentu wjazdu. Tak jak na wszystkich innych granicach, tak i w Tunezji obowiązują pewne ograniczenia co do ilości wwożonych artykułów. Z aktualna listą rzeczy i ich ilości, które można wwieźć bez oclenia można się zapoznać na stronie ambasady.

Uwaga: Artykuł pisany był dość dawno, więc informacje mogą być już nieaktualne. Sugerujemy sprawdzić dane na stronię rządowej.