Opis malowniczego regionu: Słoneczny Brzeg. Położenie, klimat i ciekawe miejsca.

Region o malowniczej nazwie Słoneczny Brzeg, to obok Złotych Piasków, jedno z dwóch najbardziej obleganych miejsc  w Bułgarii. Wspaniałe położenie nad samym Morzem Czarnym, duże zróżnicowanie terenu i klimatu ze względu na bliskość gór sprawia, że turyści coraz częściej spędzają swój urlop właśnie w tym miejscu. Do tego dochodzą piaszczyste, ciągnące się kilometrami plaże, mnóstwo atrakcji w postaci dyskotek, restauracji i imprez plenerowych, a także możliwość uprawiania sportów wodnych i poznawania historii tego ciekawego regionu.

Słoneczny Brzeg- położenie i klimat.

Słoneczny Brzeg to region, który jest położony w środkowej części wybrzeża, pomiędzy przylądkiem Emine a miejscowością Pomorie. W pobliżu rozciągają się wspaniałe łąki i zbocza gór, porośnięte gęsto lasami sosnowymi. To wszystko sprawia, że klimat tego miejsca jest niezwykle czysty i posiada właściwości lecznicze. Olejki eteryczne  z drzew i ziół, które występują w okolicy sprawiają, że powietrze jest nimi głęboko nasycone. Do tego dochodzi bardzo łaskawy i przyjazny klimat śródziemnomorski, który charakteryzuje się ciepłym i suchym latem, oraz łagodną i mokrą zimą. Z powodu wyjątkowych warunków klimatycznych, poleca się to miejsce tym osobom, którzy cierpią na choroby układu oddechowego.

Ciekawe miejsca.

Cały region Słoneczny Brzeg jest bardzo malowniczy i ciekawy. Warto się tu wybrać nie tylko ze względu na wspaniałe plaże, ale także ze względu na wyjątkowe walory historyczne. Ten region bowiem słynie zwłaszcza z tych ostatnich. Szczególnie znane jest miasto Neseber, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym mieście na każdym praktycznie kroku napotkamy ślady dawnych dziejów, w postaci ruin obronnych, Cerkwi, zamków, baszt i pałaców.