Mapa polityczna, geograficzna Bułgarii – Burgas, Warna, Słoneczny Stok – GPS. Znjdź kurorty Bułgarii na mapie.

Mapa polityczna, geograficzna Bułgarii oraz historia – Burgas, Warna, Słoneczny Stok. Znjdź kurorty Bułgarii na mapie. Wkrótce dodamy więcej map.

Mapy GPS i plany miast: https://www.google.bg

Historia Bułgarii

Historia Bułgarii zaczyna się od pierwszych osad do współczesnego stanu kraju. W latach konfliktu i niestabilności politycznej ludność kraju pozostała silna. To właśnie sprawiło, że kraj jest taki, jaki jest dzisiaj. Tutaj odkryjesz bogatą kulturę Bułgarów. Dostępne są szczegółowe informacje o pierwszych mieszkańcach okolicy. Podkreślono również wczesne lata historii Bułgarii. W tym artykule przyjrzymy się pierwszym osadom i ich wpływowi na naród.

Pierwszymi osadnikami w Bułgarii byli przede wszystkim Turcy. Chociaż większość ludności jest etnicznie bułgarska, kraj ten ma słabe poczucie wspólnej kultury narodowej. Chociaż Turcy i Cyganie nie uważają się za Bułgarów, często są postrzegani jako outsiderzy. W V wieku Chrześcijanie rządzili krajem i uczynili Bułgarów wasalami Cesarstwa Bizantyjskiego.

W V wieku władcy kraju rządzili krajem przez dwa stulecia. Pod koniec XIV wieku Bułgar o imieniu Kubrat został koronowany na patrycjusza przez cesarza bizantyjskiego. W V wieku kraj był zdominowany przez Turków. Turcy byli znani z tego, że uciskali ludność Bałkanów i tłumili ich kulturę. Jednak to nie wystarczyło, aby kraj uzyskał samorządność.