Religia i wierzenia w Tunezji. Chrześcijaństwo, Judaizm i Bahaizm.

Większość Tunezyjczyków jest wyznawcami Islamu i ta wiara jest uznawana w tym kraju za najważniejszą. Choć istnieją także inne, to jednak często ich wyznawcy są przez władze szykanowani i odbierane są im także niektóre prawa. Zwłaszcza bardzo potępiane są osoby, które zmieniają wiarę i odwracają się od Islamu. Często nawet nie wolno im głosować, zabiera się im paszporty i traktuje jak drugorzędnych obywateli. Z tego też powodu wszelkie święta muzułmańskie są traktowane bardzo uroczyście i wokół nich toczy się całe życie Tunezyjczyków. Muzułmanie obecnie stanowią ponad 90% z całego społeczeństwa.

Religia i wierzenia w Tunezji- Chrześcijaństwo, Judaizm.

Chrześcijanie stanowią około 6 % społeczeństwa i zazwyczaj są to osoby z poza Tunezji. W całej Tunezji jest około 12 kościołów, w których się oni gromadzą. Ponadto 3 kościoły ma też Grecki Kościół Prawosławny, Kościół Adwentystów i Anglikanów. Trzecią religią w Tunezji jest Judaizm, który zrzesza około 2% i głównie jest to ludność skupiona wokół stolicy. Jak już wspomnieliśmy, wyznawcy tych religii, to głównie osoby z innych krajów, które zamieszkały w Tunezji, choć można wśród nich spotkać również coraz częściej także Arabów.

Religia i wierzenia w Tunezji – Bahaizm.

Tę religię praktykują głównie muzułmanie, którzy odwrócili się od tradycyjnego Islamu. Najczęściej spotykają się w prywatnych domach, bowiem jest to wiara zakazana i ostro krytykowana przez władze. W ostatnich latach coraz częściej słyszy się też o aresztowaniach na tym tle, gdyż władze uznały, że jest to groźna sekta.