Tunezja- środki komunikacji. Czym się poruszać po Tunezji, czyli taksówki, dolmusze i autobusy.

Tunezja to niezwykle piękny kraj, który co roku w sezonie letnim przyciąga rzesze turystów. Nasi rodacy również coraz częściej opalają się na wspaniałych, tunezyjskich plażach i korzystają z różnorodnych atrakcji przeznaczonych dla turystów. Każdy jednak urlop musi być dobrze przygotowany i zaplanowany. Kluczowym elementem tych przygotowań, jest zaplanowanie transportu na urlop, jak i środka komunikacji już na miejscu. Najczęściej do Tunezji lecimy samolotem, gdyż najszybciej i najwygodniej. Jednak co wybrać na miejscu?

Tunezja – taksówka czy autobus?

Oczywiście najprościej i najwygodniej by było poruszać się po Tunezji taksówkami. Jednak ceny ich są stosunkowo wysokie, zatem możemy sobie na nie pozwolić zazwyczaj tylko od czasu do czasu. Pozostają zatem tradycyjne autobusy, które niestety w Tunezji nie należą do zbyt komfortowych. Auta bowiem są zazwyczaj zdezelowane i faktycznie nie powinny w ogóle być w ruchu drogowym. Po drugie ciężko znaleźć rozkłady jazdy, zwłaszcza w małych miejscowościach. Najlepszym wyjściem dla turystów są zatem dolmusze, które bardzo licznie kursują we wszystkich miejscowościach turystycznych. Są to po prostu busy, które przewożą ludzi. Cena biletów jest mała, a wygoda jazdy o wiele większa niż we wspomnianych autobusach.

Środki ostrożności.

We wszystkich środkach komunikacji w Tunezji należy być ostrożnym. Najlepiej podróżować w grupie i uważać podczas wyciągania portfela. W autobusach, gdzie jest sporo ludzi, lubią grasować drobni złodzieje, którzy szczególnie bacznie obserwują turystów. Nie nośmy zatem przy sobie dużej ilości gotówki i bądźmy uważni i rozsądni.