Najciekawsze święta i festiwale w Tunezji. Festiwal w Douz i wiele innych.

W każdym kraju, kulturze i religii są obchodzone rozmaite święta. Tak samo jest w Tunezji. Często bowiem święta związane z religią mieszają z obchodami pogańskimi, które wywodzą się jeszcze z pradawnych czasów i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Choć w Tunezji jak wiadomo, Religia jest dość rygorystyczna, gdyż w większości ludność jest wyznawcami Islamu, to jednak wszelkie jej nakazy nie są tak rygorystycznie i dosłownie traktowane jak w wielu innych krajach muzułmańskich. Ludność lubi się bawić, tańczyć i śpiewać, zatem każda okazja ku temu jest odpowiednia. Przykładem na to są bardzo liczne festiwale i obchody świat, które są obchodzone w całej Tunezji.

Festiwal w Douz.

Międzynarodowy festiwal Sahary w Douz, to bardzo malownicze i ciekawe święto, które jest obchodzone od 27 grudnia do 3 stycznia każdego roku. Odbywa się ten festiwal w oazie, która jest nazywana wrotami pustyni i jest to miejsce naprawdę niezwykłe. Mieszkańcy a także bardzo liczna grupa turystów bawią się w rytmach tradycyjnej muzyki beduińskiej. Można zobaczyć tradycyjne tańce, posłuchać ciekawej muzyki, a także posłuchać poezji. Urządzane są również wyścigi wielbłądów i chartów. Święto jest bardzo huczne, kolorowe i obchodzone z wielkim rozmachem. Można w nim uczestniczyć, bądź też być obserwatorem, a zapewniamy, że będzie co obserwować i fotografować.

Inne święta i festiwale.

Wszystkie festiwale i święta w Tunezji są obchodzone bardzo hucznie, są kolorowe i niezwykle inspirujące. Festyny, konkursy, występy tancerzy, śpiewaków i nawet poetów. Wystawy okolicznych rzemieślników i artystów, to tylko niektóre z atrakcji, których możemy być świadkami.

Najciekawsze ze świąt to:

  • Kwiecień: Festiwal Kwiatu Pomarańczy – Nabeul
  • Maj: Festiwal Muzyczny – Sfax
  • Czerwiec: Festiwal Muzyki Klasycznej – Testour, Festiwal Filmów Amatorskich – Kebili.
  • Lipiec/Sierpień: Festiwal Teatralny – Sousse , Festiwal Teatralny – Dougga, Festiwal Folkloru – Wyspy Kerkennah, Międzynarodowy Festiwal Kultury –Hammamet , Festiwal Folkloru – Dżarba
  • Październik: Festiwal Zbioru Daktyli – Kebili, Międzynarodowy Festiwal Filmowy – Kartagina (co dwa lata).
  • Grudzień/styczeń: Festiwal Folkloru – Tozeur.