Mapa, pogoda, wczasy oraz przewodnik po Taorudancie. Najlepszym momentem na wybranie się na wczasy do Taorudantu na pewno jest lipiec i sierpień.

Taroudant – pogoda

Taroudant znajduje się pod wpływem klimatu podzwrotnikowego pośredniego. Dzieje się to tak, ponieważ od Zachodu oddziałuje na miasto Ocean Atlantycki, natomiast od Wschodu – rozciągająca się niemal wszerz całej Afryki – olbrzymia Sahara. Dlatego też w ciągu roku zaznacza się wyraźna pora sucha i gorąca oraz chłodna i deszczowa. Pierwsza pora, która w tej części Maroka oznacza również szczyt sezonu, rozpoczyna się wraz z nadejściem lipca a kończy u schyłku sierpnia. Wtedy to temperatury osiągają wartość nawet do 29°C w ciągu dnia. Jednak należy pamiętać, że w tym okresie temperatury w nocy szybko spadają. Bezchmurne noce powodują błyskawiczne wyziębienie. Dlatego do podróżnej walizki powinno się wziąć także ciepłe ubrania. Od września do stycznia temperatury systematycznie spadają, osiągając pułap od 9 do 16°C. Wtedy również wzrasta liczba deszczowych dni. Chociaż najwięcej odnotowuje się ich w listopadzie, ponieważ deszczowe dni wtedy zajmują nawet jedna trzecią całego miesiąca. 

Taroudant – wczasy

Najlepszym momentem na wybranie się na wczasy do Taorudantu na pewno jest lipiec i sierpień. Wtedy panuje tutaj szczyt sezonu, wszystkie hotele funkcjonują na pełnych obrotach oferując w tym czasie najlepsze atrakcje. Oczywiście również ze względu na pogodę jest to najlepszy moment na pojechanie do Maroka. Jeśli jednak ktoś nie lubi tłumów i upałów, a woli pozwiedzać sobie okolicę w większym spokoju, można wybrać się tutaj o każdej innej porze. 

Taroudant – przewodnik

Zaraz po Marrakeszu i Adagirze, Taroudant zyskuje coraz większą popularność jeśli chodzi o ruch turystyczny. Jest to miasto położone w przedgórzy gór Atlasu Wielkiego. Warto tutaj zwiedzić przede wszystkim medynę, która otoczona jest grubym i wysokim murem obronnym. Cała budowla pochodzi z okolic już XVI wieku. Aby dostać się do środka medyny, można wejść jedną z siedmiu bram. Każda z nich posiada swoją indywidualną nazwę. Przewodniki turystyczne proponują w pierwszej kolejności zobaczenie bram Bab Targhunt oraz Bab al.-Kasba. Malownicze uliczki w medynie, przysporzą sporo radości, szczególnie jeśli ktoś lubi robić zdjęcia. Uważać jednak trzeba na fotografowanie kobiet i dzieci. Islam raczej zakazuje ich fotografowania, dlatego warto dowiedzieć się większej ilości szczegółów zanim wyciągnie się aparat fotograficzny. Ciekawymi miejscami są również garbarnia, w której można oglądać wyroby ze skóry, a także Avenue Prince Heritier Sidi Mohammed. 

Taroudant –mapa

Taourydant na mapie można zlokalizować patrząc na południowy-zachód Maroka. Miasto położone jest na wchód od Agadiru, a dokładniej w słynnej dolinie Wadi Sus. Około dwustu kilometrów na północny-wchód znajduje się Marrakesz. Dlatego też ze względu na zabytki i panującą w Taroudancie kulturę, miejscowość nazywana jest Małym Marrakeszem.