Tunezja, wycieczki, Tunezja – atrakcyjne miejsca dla turystów, Sousse, Mahdi, Tabarka, El Kantaoui, wyjątkowe zabytki kultury starożytnej Tunezji.

Sousse

Pearl Plain Susc – została założona przez Fenicjan w XI wieku pod nazwą Hadrumet, później przemianowana w Hunerikopolis przez Wandalów, a następnie przez Bizantyjczyków – w Yustinianpolis. Średniowieczny klasztor-twierdza Ribat (IX w.) z mocnymi murami i 30-metrową basztą, Wielki Meczet i obszerne katakumby – należą do głównych atrakcji miasta. W strefie turystycznej na północ od Sousse można zobaczyć Port El Kantaoui, który pojawił się na bezludnej plaży pod koniec lat 80-tych.

Mahdi

Główną atrakcją tego obszaru – luksusowe piaszczyste plaże z białym piaskiem i stosunkowo niewielka liczba turystów. Ciekawe miejsca: średniowieczna Medina, Muzeum Kultury Islamskiej, Muzeum Narodowe w Mahdia, bramy Skiff El-Kala, twierdza Borj el-Kebir (XVI w.), cmentarzysko punickie z muzeum piśmiennictwa i centra nurkowe.

Tabarka

Tabarka – niewielka miejscowość na północnym wybrzeżu Tunezji, nazywana „koralowcem”. Tabarka położona jest w przytulnej zatoczce w północnej części Tunezji, w pobliżu granicy z Algierią, i jest otoczona przez wzgórza pokryte dębami i sosnami. Na zachodzie, naprzeciwko portu jest wyspa, na której znajdował się zamek i latarnia morska. Tabarka słynie z połowów (raki, homary, krewetki). Istnieje kilka znanych centrów nurkowania, ponieważ wody przybrzeżne są uważane za bardzo interesujące dla miłośników podwodnej turystyki.