Jeżeli jesteś zdecydowany zobaczyć więcej niż „rozrywki” oferowane w ramach normalnych wyjazdów organizowanych przez biura podróży, to warto rozejrzeć się za ofertami fakultatywnymi, które na pewno dostarczą niezapomnianych atrakcji.

Wycieczki fakultatywne Tajlandia

  • Farma krokodyli otoczona przez park, którego utworzenie zajęło przeszło 20 lat. Cena wycieczki to około 30 dolarów w zamian można porobić sobie zdjęcia z lwami, niedźwiedziami i tygrysami, można usiąść na krokodylu czy też w pobliskiej restauracji posmakować jego mięsa. Dodatkowo na terenie parku znajdują się mające ponad milion lat skamieliny, a także wyrzeźbione przez wodę ważące ponad 75 ton kamienie.
  • Wycieczka do Kambodży a dokładnie do kompleksu świątyń Angkor, jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej okazałych przykładów architektury sakralnej Azji, znajduje się na liście siedmiu cudów świata, a ich wiek szacuje się na prawie tysiąc lat. Cena takiej wycieczki to 385 dolarów.
  • Wycieczka na wyspę koralową Koh Lan jest to jedna z największych przybrzeżnych wysp, na miejscu czeka na nas biała plaża i krystaliczna woda, do wyboru mamy także prawie wszystkie możliwe rodzaje sportów wodnych. Cena to 32 dolary wliczony jest w nią obiad z owoców morza.
  • Alcazar Show jest to słynne show transwestytów, ponad godzinny pokaz tańca wykonany przez 60 kolorowo ubranych tancerzy, do tego niesamowita gra świateł i choreografia. Cena to 20 dolarów.
  • Nong Nooch jest to wielka posiadłość zajmująca 400 ha. Znajduje się tutaj amfiteatr, gdzie można uświadczyć nawet walk na słoniach, a także pokazów tańca, tajskiego boksu. Dookoła jest ogród botaniczny, w którym można podziwiać wiele gatunków roślin a także mini zoo. Cena to 32 dolary.
  • Jazda na słoniach jest to oferta skierowana do osób z Pattaya, którą świadczą wybrane biura podróży, koszt to ok. 115zł
  • Fantasea Show jest to wspaniałe show na wyspie Phuket, doskonale ukazuje piękno tajskiej kultury. Pokazy magiczne, akrobatyczne, balet czy pokazy ze słoniami, a to wszystko zwieńczone efektami pirotechnicznymi. Cena to 55 dolarów.
  • Wycieczka do oceanarium zostało one otworzone w 2003 roku, znajduje się w Pattayi, jest największym tego typu obiektem w Azji, który umożliwia oglądanie dzikiego podmorskiego życia.
  • Alangkarn Show jedna z nowszych atrakcji Pattayi, jest to przedstawienie kulturalne, na które składa się kilka części w tym ceremonie buddyjskie, walki słoni, taniec, ukazana jest także historia Tajlandii, a na telebimach wyświetlane są filmy o historii królestwa, całość wieńczą pokazy linoskoczków i pokazy sztucznych ogni, koszt to 29 dolarów.

Oczywiście wymienione powyżej wycieczki fakultatywne nie są wszystkimi dostępnymi w ofertach polskich czy też tajlandzkich, lecz są to wycieczki, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Polecam po przylocie do Tajlandii rozejrzenie się w lokalnych biurach turystycznych, bo często można trafić na ciekawą ofertę, a targowanie się w Tajlandii w celu zbicia ceny jest bardzo popularne.