Telefonia komórkowa w Tajlandii

Telefonia komórkowa na terenie Tajlandii jest bardzo dobrze rozwinięta. Nie ma problemów z zasięgiem no, chyba że znajdujemy się w miejscowościach górskich, czy w odległej od miast dżungli. Rozmowy obsługiwane przez operatora z Polski są dosyć drogie. Za minutę połączenia wychodzącego zapłacimy prawie 5 zł. Połączenie przychodzące, to wydatek rzędu 2 zł za minutę. Wysłanie smsa kosztuje natomiast 1,17 zł. Jeżeli jesteśmy na dłużej, a posiadamy telefon bez simlocka warto udać się do najbliższego punktu GSM i tam zakupić tajską kartę o nazwie ZayHi. Kosztuje ona ok. 300 TBH i równowartość tej kwoty otrzymujemy automatycznie na połączenia. Formalności nie są zbyt skomplikowane i po uzupełnieniu zwykłego wniosku jesteśmy już w stanie korzystać z tajskiej telefonii komórkowej. Koszty połączenia kształtują się na poziomie 25 TBH za minutę. Za posiadaną na koncie po zakupie karty kwotę możemy wykonać ok. dwóch godzin połączeń na telefony stacjonarne np. do Polski. Jakość połączeń jest bardzo dobra. Nie ma problemu z ich wykonywaniem w godzinach szczytu. 

Budki telefoniczne Tajlandia

W wielu miastach istnieją również punkty oferujące połączenia lokalne i międzymiastowe. Wyglądają one jak budki telefoniczne. Koszt połączenia jest nieco niższy niż przy użyciu telefonów komórkowych i zależy od rodzaju rozmowy, a także tego, czy dzwonimy na telefon stacjonarny, czy komórkowy. Jakość połączeń jest bardzo dobra i jeżeli dzwonimy rzadko jest to idealne rozwiązanie. Cena za minutę połączenia waha się od 10 do 20 TBH. 

Sposoby na tanie rozmowy telefoniczne

Jeżeli mamy czas możemy również wybrać się w poszukiwaniu tanich rozmów do kafejki internetowej. Na ulicach Tajlandii jest bardzo wiele miejsc umożliwiających korzystanie ze sprzętu komputerowego i Internetu. Internet dostępny jest prawie we wszystkich miejscowościach w kraju. Bardzo popularne są Hot-Spoty występujące w większości hoteli dobrej klasy. Problem z Internetem występuje jedynie w północnej części kraju na najbardziej oddalonych prowincjach. Za godzinę korzystania z Internetu zapłacimy około 30-50 THB. Wszystko zależy od miejsca. Na wyspach przyjemność taka może kosztować nawet 100 TBH. Co to ma wspólnego z rozmowami telefonicznymi? A no bardzo wiele. Mając swój własny laptop oraz słuchawki za niewielkie kwoty przy złapaniu fal hot-spotów możemy wykonywać połączenia do Polski przy użyciu Skype. Jeżeli nie posiadamy własnego sprzętu, to oprócz kosztów rozmów nakładanych przez operatora Skype dojdzie jeszcze opłacenie godziny w kafejce internetowej oraz drobne za wypożyczenie słuchawek i mikrofonu. Sprzęt w kafejkach jest bardzo dobrej jakości, więc w przypadku tego typu połączeń nie ma żadnych problemów w czasie rozmowy.