Choć krótko brzmiąca z nazwy, to z pewnością nie uboga w atrakcje grecka wyspa Kos, położona u wybrzeży Turcji każdego roku zdaje się przyciągać coraz to większe rzesze turystów z wielu bliższych, jak i dalszych rejonów świata. Za lokalne centrum kulturalno – turystyczne uznaje się największe miasto na wyspie o tej samej nazwie, tj. Kos. Co więcej, jak głoszą historyczne i mitologiczne źródła, około 460 roku p.n.e. na wyspie zrodził się Hipokrates. Kos sama w sobie cechuje się dwojakim krajobrazem. Z jednej strony znajdziemy tam nadające się do uprawy niziny, z drugiej zaś niemożliwe do uprawy wyżyny.

Pogoda na wyspie Kos

Sama wyspa cechuje się stosunkowo ciepłym klimatem. W najchłodniejszym miesiącu w roku jakim jest styczeń średnie dzienne temperatury powietrza mieszczą się w przedziale od 8 do 14 stopni Celsjusza. Z kolei upalne lato przypada na wyspie Kos na lipiec i sierpień. To właśnie w tych miesiącach temperatury sięgają 31 stopni Celsjusza. Co więcej, temperatura wody w miesiącu sierpień wynosi przeszło 25 stopni. Do tego ilość dni deszczowych na minimalnym, bliskim zera poziomie w towarzystwie aż 12 godzin nasłonecznienia w ciągu dnia to istna sielanka. Nie pozostaje więc nic innego jak plażowanie choć warto mieć na uwadze fakt, iż Kos posiada sporo ciekawych miejsc na piesze wędrówki.

Wycieczka po wyspie czyli co warto zobaczyć na Kos

Choć miejsc godnych uwagi jest na tej wyspie sporo, to za najistotniejsze i najczęściej odwiedzane miejsca na Kos uznać należy Świątynię Afrodyty, Świątynię Dionizosa, Świątynię Herkulesa oraz Meczet Hassana Paszy. Dużym zainteresowaniem turystów cieszy się także port w mieście Kos, a to za sprawą XIV wiecznej twierdzy, która znajduje się tuż przy wejściu do owego portu i która wzniesiona została przez Joannitów jeszcze w roku 1315. Będąc w Kos warto odwiedzić centrum miasta, gdzie rośnie platan nazywany Drzewem Hipokratesa. Jak donoszą mieszkańcy to właśnie tu nauczał Hipokrates. Jako, że większość turystów dociera na Kos drogą powietrzną, warto po wylądowaniu rozejrzeć się po lokalnym porcie lotniczym noszącym także nazwę Hipokratesa. Szczycą się nim mieszkańcy, więc może coś wyda się interesujące także nam.