Coraz częściej marzymy o urlopie w egzotycznych miejscach kuli ziemskiej. Wycieczki są coraz tańsze, gdyż jest coraz większa konkurencja w tym sektorze. Także wycieczki na Dominikanę są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, często są duże zniżki dla wieloosobowych rodzin z dziećmi. Dla dzieci są zazwyczaj zniżki w hotelach, wejściówki do parków i muzeum. Karaiby kojarzą się wszystkim z piratami, więc koniecznie trzeba tam zabrać swoje pociechy.

Z dzieckiem/dziećmi na wczasy na Dominikanę – co zwiedzać?

Gdy mamy dzieci, to musimy swój pobyt w tak egzotycznym miejscu jak Dominikana, bardzo starannie przygotować. Trzeba wziąć pod uwagę słabszą kondycje naszych pociech i to, że jest to klimat dość ciężki dla nas Europejczyków. Wybierzmy koniecznie hotel, w którym będzie basen dla dzieci, a także miejsce do zabawy dla nich. Wybierzmy się na wycieczkę do MANATI PARK, gdzie nasze pociechy będą mogły popływać z delfinami. Warto również wybrać na safari, które dostarczy dużych wrażeń, nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Jeżeli będziemy na Dominikanie w styczniu, lutym bądź też w marcu, to trzeba koniecznie wybrać się do zatoki SAMANA, gdzie można obserwować wieloryby, które podpływają w czasie swoich godów, do samej zatoki. Jest to naprawdę niesamowite przeżycie, zwłaszcza w takiej egzotycznej scenerii, pośród gajów palmowych.

Porady, leki – co zabrać na wczasy z dziećmi?

W tak egzotycznym kraju, trzeba szczególnie zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Nigdy nie wolno zostawiać ich samych i należy pilnować, aby się same nie oddalały. Większość miejscowości turystycznych na Dominikanie jest bardzo zatłoczona, zwłaszcza w sezonie, który trwa tam od grudnia do końca maja. Pamiętajmy też o zabraniu ze sobą podstawowych leków, które mogą nam się przydać. Warto mieć środki przeciwbólowe, środki na biegunkę, odstraszające komary i leki, które dziecko przyjmuje, na co dzień. Wykupmy dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, tak abyśmy na miejscu, mogli bez problemu skorzystać z pomocy lekarza. Sprawdź też, czy w pobliżu naszego hotelu jest jakiś szpital i wybierajmy właśnie takie hotele.