Złote Piaski w Bułgarii, O kurorcie Złote Piaski, plaży, zakwaterowaniu i nie tylko, opisy kurortu Złote Piaski, oferta turystyczna, rozrywka, hotele, komunikacja, atrakcje.

O kurorcie Złote Piaski, plaży, zakwaterowaniu i nie tylko

Opis kurortu.

Złote Piaski są największym kurortem na północnym wybrzeżu Morza Czarnego, ponieważ zajmuje powierzchnię ponad 1.800 ha. Leży 18 km na północ od Warny. Plaże w Złotych Piaskach rozciągają się na około 100m szerokości do 4km długości.Długi pas plaży, czaruje swym złocistym kwarcowym piaskiem. Spokojna i czysta woda morska utrzymuje ciepło również w nocy, a opalać się można od maja do października. Okolica ta słynie z najczystszego piasku na wybrzeżu Morza Czarnego obfituje w lecznicze źródła wody mineralnej, otoczona jest przepięknym parkiem krajobrazowym z rzadkimi gatunkami drzew i krzewów. Złote Piaski są jedną z pereł na bułgarskim wybrzeżu, ze stałą temperaturę około 27 ° C w sezonie letnim, co sprawia , że to wspaniałe miejsce na letnie wakacje.

Hotele w Złotych Piaskach.

Kurort Złote Piaski oferuje około 100 hoteli i 10 luksusowych willi. Przykładowe hotele 4-ro gwiazdkowe i wśród nich znajduje si: Yavor Hotel, Morsko Oko Hotel i Zlatna Kotva Hotel. The Mars Hotel, Hotel Zora, Riwiera Complex, oraz Ambasador Hotel, są to hotele najwyższej jakości. Niektóre hotele mają baseny i sale fitness, większość z nich ma kantory wymiany walut i przedstawicielstwa lokalnych biur podróży z aktualną ofertą i nformacją turystyczną. Hotele w Złotych Piaskach są nowe, i znajdziemy tam kasyno, liczne bary, place zabaw, mini-golf, korty tenisowe, sauny, siłownie, komleksy handlowe, aquaparki, dobre warunki i sprzęt do uprawiania wszystkich rodzajów sportów wodnych, pod nadzorem i przy pomocy licencjonowanych instruktorów. W sezonie można uczestniczyć w konkurencji Strongest Man, albo dać się namówić do udziału w Miss i Mistera „Złote Piaski”. Organizowane są konkursy dla wszystkich ras psów, Turnieje Tenisowe, rajd starych samochodów Auto Rally, międzynarodowy festiwal tańca itp..Animatorzy będą zabawiać Wasze dzieci organizując im programy, które są oferowane prawie we wszystkich hotelach. W Złotych Piaskach morze również jest przyjacielem dzieci. Ciepłe i spokojne, zawsze je zachęca do kąpieli bez żadnego ryzyka.

Coś dla ciała i ducha w Złotych Piaskach.

Poza tym, że każdy hotel posiada snack bar lub restaurację, w pobliżu znajduje się szereg restauracji oferujących różnego rodzaju specjały kuchni bułgarskiej,a także rozrywki ze specjalnie zapraszanymi na gościnne występy najlepszymi artystami muzyki rozrywkowej. słyną z tego rodzaju przedsięwzięć w Złotych Piaskach, takie restauracje jak: Vodenitsata, Tsiganski Tabor, Kosharite, Zlatna Ribka, Kriva Lipa i Dionisio, i które są w szczególnie wyróżniane i lubiane przez turystów za interesujące programy rozrywkowe. Obok tego istnieje wiele snack-barów, fast food, grill-barów i toast-barów.

Komunikacja w Złotych Piaskach.

Transport między kurortem Złote Piaski i Warną jest bardzo dobrze zorganizowany. Oprócz regularnych linii autobusowych łączących miejscowoś Złote Piaski z miastem, a tym samym kursujących do lotniska – istnieje wiele konkurencyjnych linii oferujących transport osób i świadczące usługi przewozowe przy wykorzystaniu minibusów, prywatnych taksówek i licencjonowanych taksówek. Ze względu na silną konkurencję, ceny są umiarkowane.