Bułgaria- wspaniałe miejsce na wakacyjne wojaże. Zabytki i ciekawe miejsca tego urokliwego państwa.

Bułgaria to kraj bardzo często wybierany przez Polaków na miejsce urlopowe. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to kraj idealnie nadający się na wakacyjne wojaże. Bułgaria leży w środkowej części Półwyspu Bałkańskiego, w południowo- wschodniej Europie. Graniczy z innymi malowniczymi krajami takimi jak: Grecja, Turcja, Rumunia, Macedonia i Serbia. Od Rumunii oddziela Bułgarię bardzo malownicza i wszystkim znana rzeka Dunaj, a od wschodu oblewa wspaniałe Morze Czarne. Choć w całej Bułgarii znajdziemy wiele ciekawych miejsc, to turystów najczęściej przyciąga malownicze wybrzeże Morza Czarnego.

Odkąd Bułgaria stała się członkiem Unii Europejskiej zaczęła się bardzo dynamicznie rozwijać. Wiele miast i turystycznych resortów przeszło boom budowlany. Nadmorskie i górskie wakacyjne resorty szybko zdobyły popularność wśród wczasowiczów. Rozwinęły się różnorodne sklepy i noce życie.

Niesamowite bułgarskie góry zajmują prawie połowę terytorium kraju. Złociste plaże ciągną się wzdłóż Morza Czarnego na przestrzeni ponad 300 kilometrów co sprawia, że wielu ludzi spędza wczasy i wakacje na pięknych plażach w Bułgarii. Wczasowicze mają do wyboru autentyczne Bułgarskie miasteczka i wioski, które zachowały swój urok i kuszą turystów swoją bułgarską gościnnością. Bułgaria jest szczególnie dumna ze swojej bogatej tradycji i folkloru, które są bardzo ważne w codziennym życiu Bułgarów.

Morze Czarne.

Choć Morze Czarne nie posiada imponujących rozmiarów, jednak bułgarskie plaże, które ciągną się przez 130 km zachwycają nawet tych najbardziej wybrednych. Szerokie, piaszczyste plaże, bujna przyroda, to wszystko sprawia, że bułgarskie wybrzeże jest szczególnie malownicze. Często też jest nazywane nawet bułgarską Riwierą. To określenie mówi samo za siebie i nie pozostaje nic innego jak pakować bagaże, i wyruszać w podróż do pięknej Bułgarii. Co też niezwykle ważne, to oprócz wspaniałych plaż znajdziemy tam szereg innych ciekawych miejsc.

Zabytki i ciekawe miejsca.

We wcześniejszym rozdziale opisywaliśmy niebywałe walory bułgarskiego wybrzeża, warto jednak pamiętać o tym, że nie tylko ono jest warte zobaczenia. Koniecznie trzeba zatem zwiedzić:

  • miasto Neseber, pełne zabytkowych i malowniczych ruin, starych baszt i Cerkwi.
  • miasto Sozopol, które słynie z unikalnej, drewnianej architektury, którą znajdziemy w starej części tego miasta
  • Monaster Rylski, wspaniały region, w którym znajduje się wiele kurhanów z czasów starożytnych Traków.
  • miasto Warna z licznymi muzeami i zabytkami, w tym ze wspaniałą cerkwią z XIX wieku i wieloma innymi ciekawymi miejscami

• Sofia – stolica Bułgarii z wieloma architektonicznymi wpływami różnych kultur. Znajduje się tutaj wiele muzeów (wspaniałe muzeum archeologii), kościołów (niesamowity złocony kościół Nevskiego i najpopularniejszy kościół Św. Sofii), galerii i oper• Koniecznie skosztuj wina i owoców w Melniku
• Stare miasto Plovdiv – drugie co do wielkości w Bułgarii przedzielone rzeką Martisą.
• Odwiedź w wakacyjny urlop świątynię Batchkovo , która znajduje się 8km od miasta Plovdiv. To tylko kilka z wielu atrakcji Bułgarii.