Najlepszy czas na urlop w Tunezji. Kiedy jechać i co ze sobą zabrać? Maj i wrzesień- najlepsze miesiące na wczasy w Tunezji.
Tunezja zachwyci wszystkich bez wyjątku. Jest tam tyle ciekawych miejsc i zabytków, że aż trudno nawet wymienić. Niezwykle ciekawa, choć burzliwa historia miesza się z niestabilną sytuacją polityczną, co też wzmaga zainteresowanie świata zewnętrznego i sprawia, że kraj ten jest pod ciągłym jego nadzorem. Wspaniałe położenie, niezwykłe krajobrazy i egzotyczna przyroda sprawiają, że coraz częściej wybieramy się tam na urlop. Często też zastanawiamy się kiedy to najlepiej tam pojechać.
Najlepsze miesiące w Tunezji.
Najlepszy czas na urlop w Tunezji.
Tunezja jest piękna o każdej porze roku. Wszystkich zachwycą tradycyjne, tunezyjskie domy, które w większości są pomalowane na biało z niebieskimi dodatkami. Ponadto są ozdobione wieloma kwiatami, które bujnie rosną przez większą część w roku. Piaszczyste i czyste plaże, ciepłe morze, bezkresna pustynia i ciekawe zabytki, to tylko niektóre miejsca, które zadziwiają swoją urodą zarówno w pełnym słońcu jak i w deszczu. Jednak w zależności od naszych preferencji i upodobań są miesiące, które najbardziej sprzyjają wakacyjnym wojażom i wędrówkom po tym niesamowitym kraju.
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dotyczące najlepszego miesiąca na odwiedzenie Tunezji. Wiele bowiem zależy od tego jakie cele stawiamy sobie wybierając się w podróż do tego kraju. Jeżeli decydujemy się na plażowanie, wygrzewanie się w słońcu oraz morskie kąpiele warto przyjechać tutaj w lipcu lub w sierpniu. Słońca na pewno nie zabraknie. Niestety ceny w tym okresie są najwyższe, a jednocześnie napotkamy na masę turystów. Ciężko w tym czasie o miejsce w dobrym hotelu, a poruszanie się po kraju staje się dosyć utrudnione. Masa ludzi w pociągach i autobusach nieco zniechęca. W tym okresie również ciężko będzie zwiedzało się zabytki. Ogromne upały szybko osłabiają organizm. Nie ma mowy o wyjeździe na Saharę, gdyż panują tam wówczas nieludzkie temperatury. Nawet wycieczki nocne stają się bardzo uciążliwe. Jeśli decydujemy się na wyjazd podporządkowany pod zwiedzanie kraju idealnym rozwiązaniem jest pobyt w przedziale od marca do maja. Cały kraj budzi się wówczas do życia z zimowego marazmu. Kwitnące kwiaty, umiarkowane temperatury oraz ciepłe poranki i wieczory zachęcają do zwiedzania i spacerów po medynach. Chcąc dokładnie przyjrzeć się życiu na pustyni przylećmy do Tunezji w listopadzie. Wówczas temperatury na południu kraju są najniższe. Upały nie dokuczają a my możemy dodatkowo cieszyć się świeżymi, zebranymi prosto z drzewa daktylami. W wielu miastach rozpoczynają się wówczas kolorowe i bardzo rozśpiewane festiwale.
Najlepsze miesiące na wczasy w Tunezji – maj i wrzesień.
Najlepiej do Tunezji pojechać wiosną lub jesienią. Będziemy mieć wówczas pewność, że pogoda będzie słoneczna, morze ciepłe, zatem będzie można korzystać ze wszystkich atrakcji i uroków tego miejsca. Będzie można również zwiedzać, spacerować i poznawać okolicę. Do tego nie będą dokuczać nam zbytnio upały, gdyż najwyższe panują w lipcu i w sierpniu.
Maj i wrzesień to idealne wręcz miesiące na wczasy w Tunezji. W maju po porze deszczowej wszystko bujnie rośnie, jest zielono i naprawdę bajecznie. Temperatura jest już na tyle wysoka, że pozwala na kąpiele w morzu i wylegiwanie się na plaży. Nie ma jednak męczących upałów, które nastaną w kolejnych miesiącach. Wrzesień to także taki miesiąc, gdzie słońce jest już słabsze i nie męczą mocno upały. Można więc zwiedzać, spacerować i nie bać się bólu głowy czy też udaru słonecznego.
Co ze sobą zabrać na wczasy w maju i wrześniu?
Choć zarówno w maju jak i we wrześniu w Tunezji nie ma mocnych upałów, to jednak temperatury są na tyle wysokie, że trzeba pamiętać o ochronie. Zabierzmy zatem ze sobą na urlop mleczka do opalania, kremy, toniki, które zneutralizują skórę już po takiej kąpieli słonecznej. Z całą pewnością przydadzą się też okulary, parasole i czapki, które ochronią nasze oczy i głowę przed słońcem, ale także przed pustynnym piaskiem.
Co ze sobą zabrać?
Jadąc na urlop do Tunezji zabierzmy ze sobą kremy z filtrem, okulary i najpopularniejsze leki. Zawsze warto mieć przy sobie taką podręczną apteczkę, w której oprócz leków znajdzie się również bandaż, plastry i woda utleniona. Pamiętajmy, że wakacje na pewno będą udane, gdy zadbamy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.
Klimat Tunezji.
Tunezja jest krajem afrykańskim leżącym w północnej części kontynentu. Ze względu na swoją rozległość na obszarze całego państwa spotykamy się z dwiema strefami klimatycznymi. W centralnej jego części mamy do czynienia z klimatem kontynentalnym natomiast na wybrzeżu panuje klimat podzwrotnikowy. Ze względu na taką sytuację to właśnie w centrum kraju łatwiej jest wyróżnić pory roku. Odczuwalne są tutaj różnice temperatur pomiędzy zimą a latem. Jeśli chodzi o opady to największą ich ilość notuje się od października do marca.
Często turyści przebywający w Tunezji zmagają się z silnym i gorącym wiatrem nazywanym sirocco. Tunezyjczycy dobrze wiedzą że pojawienie się tego wiatru zwiastuje nadejście ogromnych upałów w najbliższych dniach. Dzięki dwóm strefom klimatycznym Tunezja jest krajem nadającym się do zwiedzania przez cały rok. W zależności od regionu znajdziemy miejsca do wypoczynku na plaży, zwiedzania czy wodnych szaleństw. Temperatura na obszarze kraju jest zróżnicowana i ściśle związana z położeniem geograficznym danego obszaru oraz panującymi tutaj warunkami naturalnymi.
W dobie największych upałów- lipiec- temperatura powietrza przekracza 30 ◦ C. Najdłuższy dzień w roku trwa około 12 godzin. Wiosna ciągnie się od marca do maja. W tym czasie spotykane są na obszarze kraju drobne opady deszczu, a cechą charakterystyczna tego okresu są szpalery kwitnących kwiatów różnych gatunków. Lato zaczyna się w czerwcu i trwa do września. W tym czasie na obszarze całej Tunezji panują największe upału. Przybywająca we wrześniu jesień, daje turystom możliwość swobodnego zwiedzania kraju, niższe ceny oraz jeszcze wciąż ciepłą wodę w morzu. W zimie warto wybrać się na Saharę. Jest to oczywiste bowiem wtedy temperatury na obszarze kraju nie przekraczają 20◦ C.