Cypr – bezpieczny kraj?

Na temat bezpieczeństwa na Cyprze można czasami usłyszeć zróżnicowane zdania. Jednak przeprowadzając ankietę na temat rozwoju gospodarki w Polsce, w zależności od osoby wypowiadającej się, po ogólnym zestawieniu wyniki również mogą wyjść skrajnie. 
Zatem analogicznie należy przyjąć pewną średnią dotyczącą bezpieczeństwa na słonecznej wyspie i mieć na uwadze pewne nieścisłości, dzięki temu można zachować zdrowy rozsądek nie narażając się nieświadomie na niebezpieczeństwo. 
Cypr generalnie uważany jest za kraj przyjazny turystom i w pełni bezpieczny. Jeśli jednak turysta będzie naruszał pewne zasady obowiązujące na terenie tego kraju, może on się liczyć z pewnymi nieprzyjemnościami.

Cypr – jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji?

Istnieją określane zachowania etyczne, których warto się trzymać podczas podróży po nieznanych krajach. Dlatego zanim pojedzie się w nieznane, warto poznać trochę choćby od strony teoretycznej ludzi i panujące tam zwyczaje. 
Na Cyprze na pewno niemile widziane jest poruszanie poglądów politycznych dotyczących podziału państwa. Wielu Cypryjczyków na sam temat tego sporu reaguje bardzo nerwowo i czasem nawet nieprzyjemnie.
Kolejną rzeczą jaką się powinno mieć na uwadze wyjeżdżając na Cypr, to fakt umiejętnego fotografowania, a raczej chowania aparatu w niedozwolonych miejscach. Służby porządkowe widząc zbyt swobodnego turystę, który fotografuje zbyt nachalnie, lub obiekty, które są kategorycznie zabronione, na pewno nie będą miłe w stosunku do fotografa amatora. W końcu profesjonalista zna zasady etyki robienia zdjęć.

Cypr – bezpieczny dla samotnie podróżujących kobiet?

Ostatnimi czasy zrobiło się modne samotne podróżowanie po świecie. Na stronach internetowych pojawiły się listy krajów, które warto zwiedzić, a które jeszcze są dodatkowo bezpieczne na zwiedzanie przez samotną kobietę.
Cypr znajduje się na tej nieformalnej liście. Jednak czy to zwalnia z zachowania ostrożności? Kategorycznie: Nie! Zasada ograniczonego zaufania do innych osób jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Cypryjczycy uznawani są za gościnnych i przyjaznych ludzi, którzy dbają o swoich gości. Dlatego samotnie wędrujące turystki nie powinny się niczego obawiać. Jednak zawsze warto zachować dystans.
Trzeba pamiętać, że nawet jeśli mieszkańcy odwiedzanego kraju będą uznawani za najprzychylniejszych ludzi na świecie, to zagrożeniem dla kobiety może się okazać inny turysta. W końcu nawet po Cyprze można spotkać inne narodowości, których przedstawiciele czasem potrafią kogoś skrzywdzić. 
Dlatego droga kobieto, zanim sięgniesz po smakowitego drinka postawionego w cypryjskim klubie przez fantastycznego mężczyznę, zastanów się sto razy, zanim być może popełnisz błąd.