Cypr – opieka zdrowotna

Jadąc na Cypr warto jest wykupić sobie specjalne ubezpieczenie lub dowiedzieć się, czy biuro podróży, które organizuje nam wczasy taką ofertę nam przygotowało. Ponieważ w przypadku braku takiego ubezpieczenia, nie będzie nam przysługiwało darmowe leczenie w nagłych przypadkach.
Bezpłatne jest leczenie doraźne, czyli na pogotowiu. Jednak długotrwała terapia bez polisy ubezpieczeniowej jest na Cyprze bardzo droga.

Cypr – jakość opieki zdrowotnej

Wybierając się nawet na zwykłe wakacje nikt nie chce spędzić ich w szpitalu, jednak lepiej dużo wcześniej się przygotować na nawet niemiłe przypadki, tak aby potem nie było jeszcze bardziej przykrych niespodzianek w przypadku wysokich kwitów za leczenie.
Ogólnie leczenie na Cyprze odbywa się w państwowych placówkach, do prywatnych przychodni lub klinik pacjent trafia dopiero w momencie kiedy lekarz prowadzący z państwowego szpitala wypisze takie skierowanie. 
Oczywiście chory ma prawo sam decydować, z czyich usług skorzysta, jednak mowa tutaj o przypadkach nie zagrażających życiu, kiedy chory zachowuje pełną świadomość tego co się dzieje.

Cypr – szpitale

Leczenie w szpitalach znajdujących się na wyspie, jest możliwe po okazaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Dzięki temu będzie możliwe bezproblemowe dalsze postępowanie bez obciążania chorego kosztami leczenia. Jednak jakość tego leczenia jest naprawdę bardzo wysoka i z reguły nie spotyka się żadnymi zastrzeżeniami ze strony pacjentów.

Cypr – lekarze

Podróżowanie po świecie nie wymaga jakiejś specjalnej selekcji wśród ludzi. Podróżować może każdy niezależnie od wieku, płci a nawet stanu zdrowia. Jednak w przypadku tej trzeciej cechy, należy się do każdej wyprawy szczególnie przygotować. 
Tak samo na Cypr, mogą podróżować osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży, a także osoby z zupełnie innymi przypadłościami, które w każdej chwili, niezależnie od miejsca w której się znajdą mogą wymagać szybkiej interwencji lekarza.
Zatem, zanim wsiądzie się na pokład samolotu, trzeba dokładnie prześledzić najważniejsze adresy okolicznych szpitali przychodni, wyszukać adresy lekarzy interesujących nas specjalizacji, lub dowiedzieć się czy w danym hotelu będzie miał dyżur internista. 
W takim przypadku bezwzględnie nie należy zapomnieć o ubezpieczeniu na czas podróży.