Cypr – przygotowanie do bezpiecznego wyjazdu

Wyjeżdżając na Cypr mimo, że jest to okres wakacyjny, czas zabawy i swobody, odpowiedzialni ludzie nie mogą zapominać o zachowaniu bezpieczeństwa, i przezornym myśleniu. 
Niestety przysłowiowo mówi się, że przypadki chodzą po ludziach i każdemu może niestety przydarzyć się niemiła przygoda.
Dlatego warto wyjeżdżając zostawić komuś bliskiemu telefon do siebie, a także telefon do opiekuna wycieczki, jeśli jedzie się na wycieczkę ze zorganizowaną grupą, lub telefon do hotelu bądź pensjonatu, w którym zamierzamy się zatrzymać.

Cypr – telefony alarmowe

Przebywając na Cyprze uznawane są tutaj alarmowy ratunkowe, dzwoniąc pod taki numer wzywamy odpowiednie, stosowne do sytuacji służby ratunkowe. Numery ratunkowe obowiązują pogotowie, policję oraz straż pożarną. Numery ratunkowe:
112 lub 199

Cypr, a pierwsza pomoc

W mało szkodliwych przypadkach, raczej nie zagrażających zdrowiu, kiedy poszukujemy doraźnej pomocy, warto udać się o konsultacje do najbliższej apteki. Jeśli doskonale wiemy co na dolega, lub musimy wykupić lek na receptę, to aptekę znajdziemy bez problemu odszukując ją po specyficznym oznaczeniu zielonym krzyżykiem.
Jednak jeśli sprawa jest poważniejsza, ale nadal nie wymaga wezwania karetki pogotowia, warto udać się do najbliższej przychodni i zapisać na wizytę do lekarza internisty.
Trzeba pamiętać bardzo ważną rzecz. Mianowicie pierwsza pomoc zostanie udzielona w każdej sytuacji i każdemu człowiekowi. Jednak w zależności od tego czy posiada aktualnie opłacone ubezpieczenie zdrowotne obowiązujące na Cyprze, będzie zależeć dalsze leczenie pacjenta.

Cypr – a własna apteczka

Wybierając się na Cypr samolotem i tylko z bagażem podręcznym, mogą powstać pewne problemy z przewozem niektórych leków. Zasady bezpieczeństwa są na tyle zaostrzone, że na jednym lotnisku bagaż zostanie przepuszczony dalej, a na drugim może zostać zatrzymany jako podejrzany. 
Dlatego jeśli ktoś wymaga stałego leczenia poszczególnymi lekami, musi sprawdzić czy takie leki i w jaki sposób może transportować na pokładzie samolotu. Dzięki temu można będzie uniknąć nieprzyjemności w czasie odprawy lotniczej.