Cypr – zakupy, pamiątki

Czym byłyby wakacje na Cyprze bez przywiezienia pamiątek i podarunków dla bliskich. A pasjonaci chodzenia po sklepach i wyłaniania perełek wśród tysiąca drobiazgów będą tym miejscem naprawdę zachwyceni. 

Warto udać się w tym celu specjalnie do wioski o dźwięcznej nazwie Lefkara.
Tam bowiem możemy dostać ręcznie wykonywane wyroby ze srebra ale nie tylko. 
Tutaj znajduje się słynna na cały Cypr produkcja wyrobów koronkowych Lefkarika.
Są one na tyle słynne i posiadają długą tradycję, że należy tutaj wspomnieć o wydarzeniu kiedy to sam Leonardo da Vinci przyjechał do Lefkary po obrus na ołtarz do Mediolańskiej Katedry.

Cypr – zabawy i wydarzenia kulturowe

Na Cyprze nudzić się nie można pod żadnym pozorem.
Poza standardowymi atrakcjami przygotowywanymi w hotelach na plażach czy po prostu w klubach i dyskotekach, warto się udać na Cypr w określonych terminach. 
Jednym z takich hucznych wydarzeń jest Festiwal Winobrania, który odbywa się przez okrągły tydzień w Limassol. W tym też mieście w maju również uroczyście odbywa się święto kwiatów.
Zatem jest to idealna okazja na spotkanie się z cypryjską kulturą, a także na przyłączenie się do świetnej zabawy z resztą mieszkańców Cypru.

Uprawianie winorośli

W wielu regionach Cypru od wieków uprawiane są różne gatunki winorośli, głównie na produkcję smacznego regionalnego wina.

Obecnie mieszkańcy wyspy mogą chlubić się aż około 40 gatunkami winorośli, które po specjalnym i długotrwałym przygotowaniu dają wiele smaków tego boskiego napoju. 
Na szczęście przebywając na wyspie można próbować wielu napojów winnych oraz prawdziwych win, za całkiem przyzwoite ceny.

Cypr – Wyspa Miłości

Cypr przez wielu ludzi, szczególnie przez artystów, uznawana jest za Wyspę Miłości. Wiąże się to wszystko z legendarnym powstaniem Afrodyty z morskiej piany właśnie na wybrzeżach Cypru.

Ponadto panuje tutaj iście romantyczny klimat, który przyciąga wielu zakochanych. Romantyczne zachody słońca nad morzem, wspaniałe apartamenty w ekskluzywnych hotelach pięciogwiazdkowych, to idealna sceneria na podróż poślubną i nie tylko.