Cypr – jak dojechać?

Dla osób, które zastanawiają się nad wyjazdem na Cypr na własną rękę, a nie za pośrednictwem biura podróży, na pewno rozważają różne środki transportu. Z racji tego, że jednak wyspa ta położona jest przy wschodnim skraju Morza Śródziemnego nie jest to dobry pomysł by się wybrać na wakacje własnym samochodem, ze względu na utrudnioną drogę i przeprawę promem. 
Najwygodniejszym i najszybszym środkiem transportu bez dwóch zdań okazuje się samolot. Bowiem w przeciągu niespełna czterech godzin z środkowej Europy można znaleźć się na słonecznej wyspie.
Dla lubiących wyzwania i chcących jeszcze zwiedzić po drodze inne kraje, dobrym pomysłem może się okazać podróż statkiem z Egiptu.

Cypr – Fotografowanie

Na Cyprze istnieją miejsca, w których panuje całkowity zakaz fotografowania. Dlatego należy dokładnie się dowiedzieć, które placówki do tej listy będą się zaliczać. 
Jeżeli ktoś nie ma co do tego pewności lepiej zapytać się mieszkańców niż przysporzyć sobie zupełnie przypadkowo nieprzyjemności.

Na pewno nie można fotografować baz wojsk cypryjskich, a także budynków urzędowych. Niektóre cerkwie również nie powinny być fotografowane, a wewnątrz robienie zdjęć freskom jest całkowicie surowo zabronione.

Cypr – kiedy warto jechać?

Wielu turystów, którzy nigdy nie byli na Cyprze, a nawet nigdy nie przebywali w krajach śródziemnomorskich mogą mieć wątpliwości co do terminu wyjazdu na wczasy. 
Oczywiście nie ulega wątpliwościom, że szczyt sezonu przypada tutaj na letnie miesiące, mianowicie lipiec i sierpień. Wtedy tutaj panują największe upały, a co za tym idzie ruch turystyczny jest silnie natężony, plaże są zatłoczone, a w hotelach najprawdopodobniej panuje kompletna rezerwacja.
Jeśli ktoś zatem chce uniknąć wysokich sezonowych cen, a także tłoków, a nie zależy mu na upalnym cypryjskim słońcu, może się spokojnie na wyspę udać w pozostałych miesiącach. W końcu tu przez cały rok panuje tutaj sprzyjająca aura, nawet na kąpiele w Morzu Śródziemnym. 
Temperatury wody nawet w najzimniejszym miesiącu, czyli styczniu wahają się od 14 do 16°C, czyli średnie normalne temperatury wody Morza Bałtyckiego.