Co warto zobaczyć w Bułgarii? – Co trzeba zobaczyć w Bułgarii, Złote Piaski, Słoneczny Brzeg, Rilski Monastir, Cerkiew Bojanska, Grobowiec Kazanłyszki, Neseber, park narodowy Pirin.

Atuty Bułgarii.

Bułgaria posiada wiele pomników przyrody i niezwykłych zabytków, 12 bardzo dobrze utrzymanych parków narodowych, świetnie zagospodarowane i czyste plaże. Na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego panują idealne warunki do uprawiania sportów wodnych jak: nurkowanie, żeglarstwo, windsurfing, parachuting i wiele innych.

Gdzie do Bułgarii?

Kurort turystyczny – Złote Piaski – posiada długą, piękną plaży i unikalny, zielony park. Znajdują się tu kompleksy balneologiczne, w których można zażywać kąpieli w basenach termalnych. Kranevo – to ładna, mała miejscowość wypoczynkowa z piaszczystą plażą oddalona o 8 km od Złotych Piasków.

 Słoneczny Brzeg – miejscowość położona nad malowniczą, półokrągłą zatoką, osłoniętą od północy pasmem Gór Bałkańskich. Swoją nazwę zawdzięcza słoneczno-złotym piaskom. W okolicy Słonecznego Brzegu znajduje się kilka historycznych miejsc wartych uwagi, m.in. przepiękna rzymska Świątynia Jupitera za Obzorem lub malownicze ruiny greckiej twierdzy Poleokastro. Można także wybrać się do rezerwatu leśnego „Łangoza”. 

Rilski Monastir – najsłynniejszy i największy w Bułgarii klasztor prawosławny, położony u stóp masywu Riła. Klasztor zbudowany wśród lasów, na wysokości około 1100 m n.p.m.. Klasztor został wpisany na światową listę „dziedzictwa kulturowego UNESCO”. 

Cerkiew Bojanska – wybudowana u podnóży łańcucha Witosza, w dzielnicy Bojana. Zdobiona wspaniałymi malowidłami średniowiecznymi świątynia jest dobrze zachowanym pomnikiem architektury z okresu feudalizmu. 

Grobowiec Kazanłyszki – odkryty w 1944 r., jest jednym z dziewięciu zabytków bułgarskiej historii i kultury, włączonych do listy pomników historycznych i architektonicznych.

Rusenski Łom – Skalne monastery w dolinie rzeki, kompleksy klasztorów. Jest tam ponad 250 kościołów, a także Neseber– jedno z najstarszych miast w Europie i park narodowy „Pirin”.