Last Minute do Bułgarii, co znaczy last minute? super oferta last minute, z last minute najtaniej do Bułgarii, dlaczego last minute?.

Co znaczy last minute? – dlaczego last minute?

Last minute – dosł. znaczy: w ostatniej chwili. Określenie to kojarzone jest z tanimi wycieczkami i podróżami autokarem, pociągiem i samolotem W odniesieniu do ofert last minute reklamowanych przez biura turystyczne i biura podróży. Last minute jest to oferta, która ma zadanie zdobycia kompletu klientów na dany wyjazd.

Dlaczego last minute?

Wydawać by się mogło, iż na ofertach last minute biura podróży nie zarabiają, a nawet na nich tracą. W rzeczywistości jest inaczej. Biura podróży mają wszystko tak skalkulowane, że zarabiają nawet na ofertach last minute. Frekwencja na poziomie 50% to już zysk dla biura podróży, ponieważ takie kalkulacje są na ogół zakładane. Czasami zdarza się, ze z przyczyn losowych i innych ważnych powodów ktoś rezygnuje z wykupionej wycieczki lub wczasów. Z tego tytułu nie otrzyma zwrotu pełnej kwoty wpłaconej na wycieczkę, a tylko część tej sumy. Za wycieczkę wykupioną wcześniej płacimy naprawdę dużą marżę. Z czego to wynika?. Ano, głównie z tego, że wycieczki są u nas bardzo drogie, między innymi z powodu długiego łańcuszka pośredników.

Super oferta, last minute.

Oferta last minute, to często wyjazd tańszy o nawet 50%. I tak, zamiast płacić za wycieczkę 2500 zł na początku sezonu, możemy na na kilka dni przed wyjazdem zapłacić za nią 1300 zł – O ile będą wolne miejsca. A jeżeli do tego dodamy nasze znajomości i zdobędziemy zaufanie i sympatię pani z biura podróży – to możemy ją kupić za 1100 zł.I tak biuro podróży na tym zarabia. Wycieczka kupiona w systemie last minute jest pełnowartościową ofertą. Oferta last minute zawiera te same przywileje i atrakcje – jak wycieczka kupiona z wyprzedzeniem. Dokonując zakupu wycieczki last minute posiadamy takie same prawa – jak osoby, które kupiły wycieczkę wcześniej. Przed zakupem wycieczki last minute należy jednak dokładnie zapoznać się z regulaminem i poprosić o dokładne wyliczenie pełnych kosztów, a także zapytać o wszystkie szczegóły interesującej nas oferty last minute.