Lipiec i sierpień- idealne miesiące na wczasy w Bułgarii. Jak spędzać urlop, informacje podstawowe o kraju.

Najlepsze miesiące na wczasy w Bułgarii to lipiec i sierpień. Oczywiście mówimy tu o turystach, którzy preferują ciepłe miesiące i marzy im się wylegiwanie na plaży. Zatem zarówno w lipcu jak i w sierpniu są idealne do tego temperatury powietrza, a także jest bardzo ciepła woda w morzu. Można więc bez problemu korzystać z wszelkich atrakcji tego kraju i z całą pewnością nasz urlop będzie w pełni udany.

Bułgaria, klimat.

Bułgaria, jako „kraina stulatków”, słynie ze zdrowego klimatu. Większa część Bułgarii leży w strefie klimatu umiarkowanego, a regiony nadmorskie i południowe w strefie klimatu podzwrotnikowo-kontynentalnego. Zimy są chłodne i wilgotne, a lata gorące i suche.

Bułgaria, uzdrowiska i kurorty

Ponad 3500 źródeł mineralnych na terenie całego kraju, powietrze z dużą zawartością tlenu, słone morze, szerokie i piaszczyste plaże. Nic więc dziwnego, że do Bułgarii wyjeżdżają ludzie nie tylko na wczasy, ale także w celu poprawy swego zdrowia i skorzystać z programów terapeutycznych oferowanych przez tamtejsze uzdrowiska i sanatoria.

Nadmorskie kurorty Bułgarii są prawdziwym rajem dla turystów z dziećmi. Nad Morzem Czarnym, przy łagodnych i długich zejściach do morza, piaszczystych i szerokich złocistych plażach – w ostatnich latach powstało wiele atrakcyjnych kurortów z miejscami zabaw i klubów dla dzieci i nie tylko.Małe hotele, apartamenty i kurorty przyciągają turystów konkurencyjnymi cenami i komfortem wypoczynku.

Jak spędzać urlop w Bułgarii?

To  jest oczywiście uzależnione od predyspozycji i upodobań każdego z nas. Jedni wolą wylegiwanie na plaży, inni zaś preferują czynne spędzenie urlopu. Zatem podpowiemy co ciekawego czeka w Bułgarii, zarówno dla jednych jak i dla drugich. Po pierwsze jak już wspominaliśmy, bułgarskie plaże należą do czołówki światowej w tym zakresie: są szerokie, piaszczyste i czyste. Po drugie można na plaży wypożyczyć leżaki, sprzęt do nurkowania, skutery wodne i co tylko dusza zapragnie. Odchodząc od plażowania, amatorzy innych sportów, nie związanych z wodą też nie powinni narzekać. Są pola golfowe, korty tenisowe, baseny, miejsca do gry w siatkę i piłkę nożną, słowem wszelkie atrakcje o jakich może tylko zamarzyć turysta. Gdy znudzą nam się już sporty, plażowanie, to warto wybrać się na wycieczkę rowerową, w celu poznania okolicy i ciekawych mieszkańców.

Informacje podstawowe.

Bułgaria leży w środkowej części Półwyspu Bałkańskiego na południu Europy. Sąsiaduje z Rumunią, Serbią, Macedonią, Grecją i Turcją. Jedna trzecia kraju jest górzysta. Do głównych pasm górskich należą Riła, Pirin, Bałkan, Rodopy, Sredna Gora oraz Witosza. Naturalną wschodnią granicę kraju stanowi Morze Czarne.

Bułgaria jest krajem, który od 2007 roku należy do Unii Europejskiej, czyli obowiązują tam wszelkie unijne normy i postanowienia. W wyniku tego, Polacy i inni członkowie nie muszą posiadać wiz wjazdowych, ani żadnych innych specjalnych zezwoleń. Pod warunkiem jednak, że długość pobytu nie przekroczy trzech miesięcy. Należy posiadać dowód osobisty lub też ważny paszport.