Egzotyczne kraje są z pewnością idealnym miejscem na wypoczynek, jednakże, by urlop był w pełni udanym, trzeba wiedzieć kilka ważnych, obowiązujących zasad. Co jest ważne podczas urlopu w Tunezji?

Co zabrać?

Wybierając się do Tunezji najważniejszym ekwipunkiem powinny być kremy z odpowiednimi filtrami do opalania i po opalaniu.

W krajach afrykańskich często towarzyszą nam choroby żołądkowe, warto więc zabrać coś z lekarstw w podręcznej apteczce.

Ze względu na „Zemstę Faraona” – czyli chorobę żołądkową, warto unikać picia wody z kranów czy nieznanych źródeł. Woda ta zawiera niebezpieczne dla żołądka bakterie. Najlepiej pić soki, wodę mineralną, albo przegotowaną. W hotelach przeważnie każda woda jest mineralizowana, aczkolwiek warto o to dopytać przewodnika.

Wybierając się na wycieczkę po Saharze, warto zaopatrzyć się w nylonowe woreczki, do których szczelnie możemy zamknąć wszystkie cenne i wartościowe rzeczy, by uchronić je przed tak zwanym „oddechem Sahary”, czyli wszędzie obecnym pyłem.

Czego się wystrzegać?

Alkohol wolno spożywać tylko w lokalach i miejscach do tego wyznaczonych. Na ulicach picie alkoholu jest zabronione.

Także podczas Ramadanu nie wolno na ulicach palić, pić czy jeść, jest to źle odbierane przez Tunezyjczyków.

Kobiety podróżujące samotnie nie powinny się same poruszać po Tunezji, a zwłaszcza po zmroku i tym bardziej wybierać się do małych, lokalnych hotelików. Rodzi to poważne niebezpieczeństwa, a ponadto Tunezyjczycy szukają przyszłych żon z krajów europejskich, by móc wyjechać z Tunezji i uzyskać obywatelstwo innego cywilizowanego kraju.

O czym pamiętać?

By wypożyczyć samochód potrzebujemy prawo jazdy, a także ukończone 21 lat.

Zwiedzając Tunezję, jako środek transportu warto wybrać małe busiki na osiem osób. Znajdziemy ich wiele w każdym tunezyjskim mieście, a korzystanie z nich jest tańsze niż taksówki.

Do dobrego tonu należy targowanie się na bazarach ,straganach, a nawet w taksówkach.

W okolicach Meczetów, ale także na bazarach kobiety powinny mieć okrycie głowy i stosowne, mniej skąpe stroje.

Walutę w Tunezji należy wymienić na miejscu, ponieważ za wwożenie jej, czy wywożenie grozi na odprawie celnej kara.

Także należy się przygotować na ścisłą kontrolę na lotnisku, podczas której niewątpliwie ważne jest, by paszport był w bardzo dobrym stanie.

W przypadku poparzeń przez meduzy podczas kąpieli morskich, należy miejsce szybko pocierać piaskiem, a następnie pomidorem pocierać sparzone miejsce. Potas zawarty w tych warzywach doskonale wyciąga jad.