Najlepsze kurorty morskie Tunezja. Sousse i Hammamet Tunezja. Najlepsze miejsca w Tunezji na wczasy rodzinne nad morzem.

Miasto typowo turystyczne- Sousse Tunezja.

Tunezja jest krajem przeznaczonym dla turystów którzy nie tylko chcą zobaczyć szereg zabytków i inną kulturę, a także spędzić czas na plaży. Gorący klimat sprzyja wypoczynkowi, opalaniu się oraz zażywaniu kąpieli morskich. Piaszczyste plaże i gorący piasek inspirują do wieczornych spacerów. Tunezja zachęca turystów do wypoczynku na plaży przez cały rok i uprawianie sportów wodnych takich jak: narty i rowery wodne, nurkowanie, windsurfing. Kraj jest idealnym miejscem do wypoczynku nie tylko dla par zakochanych ale także osób starszych i rodzin z dziećmi. Najbardziej popularnym kurortem turystycznym na terenie Tunezji jest Sousse. Rocznie miejscowość tą odwiedza ponad milion turystów. Cechą charakterystyczną tego regionu są szerokie i piaszczyste plaże. Dodatkowo znajdują się one w centrum miasta. Nie trudno więc o szybki obiad w restauracji, czy drinka w barze. Pamiętajmy że nie wszędzie uda się zakupić alkohol. Szukajmy go w hotelowych barach i lobby, dyskotekach i pubach. Sousse to raj dla osób lubiących leniuchować. Baza hotelowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Najdroższe placówki oferują turystom własne plaże i baseny. Miejsca noclegowe dostosowane są do pobytu z dziećmi. W hotelach można zostawić pociechy pod okiem animatorów. Wówczas mamy czas tylko dla siebie. Plaże są bezpieczne i bardzo czyste. Sousse to nie tylko miejsce do odpoczynku. Można odwiedzić tutaj kilka bardzo ciekawych miejsc. Pierwszym z nich jest najpiękniejszy port Tunezji- El Kantoui. To miejsce nocnego życia turystów. Masa pubów znajdujących się na wybrzeżu wieczorami przeżywa prawdziwe oblężenie. Dla osób lubiących pływanie i zabawę w wodzie miasto oferuje dwa parki wodne Aqua Park oraz Hannibal Park. Jak w każdym miejscu Tunezji także i w Sousse najważniejszą umiejętnością którą powinien zakrzewić w sobie turysta jest targowanie się. Ceny jedzenia, pamiątek czy atrakcji turystycznych bardzo często są zawyżone i udaje się obniżyć je nawet o 70%. Sousse jest kurortem dosyć tanim, oferującym szereg rozrywek. Czas spędzony w tym miejscu na pewno nie będzie stracony.

Piękna plaża i turkusowa woda w Hammamet -Tunezja.

Turyści z dużą sympatią mówią również o kurorcie turystycznym Hammamet. Cechą charakterystyczną tego regionu jest wysoka temperatura panująca tutaj praktycznie przez cały rok. Daje to możliwość korzystania z uroków plażowania i kąpieli wodnych. Miejscowość zlokalizowana jest na półwyspie Cap Bon. Oprócz piaszczystych plaż oraz błękitnej wody Morza Śródziemnego Hammamet oferuje turystom masę zielonych obszarów, ciszę i spokój zachęcający do długich spacerów. Miasto nazywane jest rajskim ogrodem. Na jego obszarze masa jaśminu, hibiskusu i drzew cytrusowych. Amatorów sportów zachęci na pewno możliwość gry w golfa oraz jazdy konnej. Hammamet jest miejscem przyjaznym dla dzieci. Animatorzy organizują szereg zabaw zarówno na basenie jaki na plaży. Cała Tunezja jest otwarta na turystów przyjeżdżających z dziećmi. Oferuje możliwość przeżycia przygody, spędzenia wolnego czasu w formie aktywnej lub biernej. Oko turystów cieszą przepiękne krajobrazy. Morskie, pustynne, a w szczególności miejskie gdzie króluje piękna architektura tunezyjska.