Wczasy dla seniorów w Tunezji. Monastyr i Mahdi.

Tunezja jest krajem typowo turystycznym. Większość regionów nastawiona jest na turystów, zatem robi się tam niemal wszystko, aby tych turystów przyciągnąć i aby zorganizować im czas. W większości kurortów jest taki nawał atrakcji, że często trudno zdecydować się na coś dla siebie. W takich miejscach jest zazwyczaj bardzo tłoczno i głośno. Nie wszyscy jednak lubią takie miejsca i szukają czegoś spokojniejszego, ale jednocześnie atrakcyjnego. Najczęściej ludzie starsi pragną wypocząć w spokoju i w ciszy. W Tunezji choć sporo miejsc tłocznych, to jednak są i takie spokojniejsze, gdzie nie ma wielu turystów i hucznych imprez. Z całą pewnością można do tych miejsc zaliczyć Monastyr i Mahdi.

Wczasy dla seniorów w Tunezji- Monastyr.

Monastyr to urokliwe miasteczko, które powstało na ruinach rzymsko- fenickiego miasta. Do dnia dzisiejszego można podziwiać tu wiele pozostałości tych kultur w postaci ruin budowli, murów obronnych i świątyń. W samym centrum miasta natrafimy na piękny park, pełen egzotycznych roślin i wspaniale pachnących drzew mandarynkowych. Zatem gdy podczas zwiedzania miasta zapragniemy chwili odpoczynku, to ten park z całą pewnością nam go zapewni. Spokój, cisza, piękne obrazy i zapachy, a to wszystko w samym centrum. Choć Monastyr to nie tylko spokojne i majestatyczne, stare miasto, ale również nowoczesny port jachtowy, to jednak całe miasto jest spokojne i nie ma tam zazwyczaj wielu turystów. Są także pola golfowe, na których również można wypocząć w spokoju i ciszy.

Wczasy dla seniorów w Tunezji- Mahdi.

Mahdi to także spokojne i niewielkie miasteczko w Tunezji, położone nad samym morzem. Jest to ważne miasto dla religijnych muzułmanów, gdyż znajdziemy tam wiele meczetów i świątyń, które są miejscem spotkań dla wiernych z całej Tunezji. Miasteczko posiada malowniczy port i piękną plażę, jednak niewielu turystów zatrzymuje się tu na stałe. Być może wielu odstraszają święte miejsca, gdyż to miasto jest za takie właśnie uznawane. Z całą pewnością znajdziemy na tamtejszych plażach urokliwe zakątki, gdzie w spokoju i ciszy można odpocząć i poczytać książkę.