El Jem to prawdziwa perełka wśród zabytków rzymskich. Zatem miłośnicy tego typu architektury, a przede wszystkim wielbiciele historii, koniecznie powinni zwiedzić to ciekawe miasto. Jest ono położone we wschodniej Tunezji i jest to naprawdę wyjątkowe miejsce na wczasy. To 18 000 miasteczko powstało w miejscu rzymskiejosady,którapowstała za czasów cesarzaGordiana. W kolejnych latach, było to najbogatsze miasto rzymskie w całej Afryce.

El Jem- wczasy i atrakcje

Główną atrakcją tego miasta, którą trudno by nie zauważyć, jest górująca nad nim olbrzymia budowla, która jest zarówno wspaniała jak i przytłaczająca. Ta budowla to amfiteatr rzymski- Koloseum, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W swoim pierwotnym wcieleniu była to arena cyrkowa, na której odbywały się walki gladiatorów i różne pokazy cyrkowe. Obecnie odbywają się tam festiwale muzyki klasycznej, które ściągają do miasteczka całe rzesze turystów. W mieście znajdziemy również ruiny mniejszego amfiteatru, a także wspaniałe muzeum z niezwykłą kolekcją mozaiki.

El Jem- pogoda

Choć El Jem leży w Afryce, która wszystkim kojarzy się z okropnymi upałami, to jednak w niektórych miesiącach musimy być przygotowani na ulewne deszcze i nieco niższe temperatury. Tu oczywiście mamy na myśli miesiące zimowe i wczesnej wiosny. W kolejnych miesiącach możemy być pewni, że temperatura będzie wynosiła minimum 30′ C. Przygotujmy więc środki ochronne i odpowiednią odzież.