Pogoda w Hammamet w Tunezji. Historia, atrakcje turystyczne Hammamet. Miasto Hammamet powstało najprawdopodobniej około 3000 lat temu.

Pogoda Hammamet – Tunezja

Najcieplejsze miesiące to lipiec oraz sierpień. To właśnie w tym czasie do Hammamet przyjeżdżają największe ilości turystów spragnionych słońca i morskich kąpieli. Temperatura nie spada wówczas poniżej 35◦C, a regularnie notuje się wartości zbliżone do 40. Najzimniej jest w okresie od grudnia do lutego. Wówczas w dzień słupki rtęci wskazują ok. 18◦C. Temperatura wody w najcieplejszych miesiącach dochodzi do 28◦C. Opady na obszarze regionu Hammamet są znikome i nie przekraczają w ciągu roku 100 mm.

Położenie i geografia Hammamet

Region turystyczny Hammamet położony jest w południowej części Przylądka Bon. Odległość od stolicy kraju wynosi 69 kilometrów. Blisko jest również do Nebeulu. Kierując się na południowy wschód dojedziemy tam z Hammamet pokonując zaledwie 10km. Samo miasto i przebywający w nim turyści mogą cieszyć się turkusowymi wodami Zatoki Hammamet. Zaletą tego obszaru są bursztynowe plaże. Przez wiele osób, które odwiedziły Tunezję są uznawane za najpiękniejsze w kraju. Miasto jest określane jako najlepsza baza wypadowa do innych wypraw. To właśnie stąd wyrusza największa ilość wycieczek zwiedzających Saharę a także udających się do regionu Sousse-El Kantaoui.

Historia i atrakcje Hammamet

Miasto Hammamet powstało najprawdopodobniej około 3000 lat temu. Jego nazwa w języku arabskim oznacza łaźnię. Odnajduje to idealne odzwierciedlenie w charakterze tego miasta, które nastawione jest na przyjęcie turystów, którzy cenią sobie spokój i odpoczynek. Do zalet Hammamet należą na pewno piękne plaże, dobrze rozbudowana baza hotelowa oraz mnóstwo zieleni. Budynki nie są za wysokie i nie kontrastują z rdzenną zabudową miasta. Hammamet to głównie kurort nastawiony na plażowiczów jednak istnieje kilka miejsc, które warto odwiedzić, jeżeli decydujemy się na urlop w Tunezji właśnie w tym miejscu. Pierwszym z nich jest Medina. To miejsce słynące z mnóstwa małych sklepików oraz murów obronnych, które powstały w XV w. W okolicy Wielki Meczet i Kazba. Z kazby rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na najbliższą okolicę. Drugim miejscem, w które warto się udać są Ruiny Pupputu. Niegdyś była to prężnie działająca osada rzymska. Pozostałości są niewielkie jednak kilka kolumn i mozaik urzeka kunsztem rzymskiego rzemiosła. Wrażenie na turystach zrobi budowla architektury współczesnej nazywana Willą Sebastiana. Powstała ona w latach 30 i 40 XX w., a w jej wnętrzu mieści się obecnie Międzynarodowe Centrum Kulturalne. W bliskiej okolicy zabytek światowego dziedzictwa UNESCO- Kerkouane (Karkawan). Są to najlepiej zachowane w Tunezji ruiny punickiego miasta. Mając odrobinę czasu wybierzmy się również do Fortu Kelibii. Jest to w pełni odnowione miejsce, położone na wzgórzu. Piękny widok na bardzo duży port i morze. Dla plażowiczów szereg atrakcji. Poczynając od nart wodnych poprzez windsurfing, aż po kitesurfing. Sporty wodne są tutaj bardzo popularne. Okolice Hammamet to jedno z dwóch doskonałych w Tunezji miejsc do nurkowania. Znajdujący się tutaj ośrodek oferuje specjalne wycieczki, szkołę nurkowania oraz sprzęt z odpowiednim certyfikatem. Rozwija się również golf oraz żeglarstwo w porcie jachtowym Aquamarin.