Reklama
Strona główna Tunezja Ile kosztują rozmowy telefoniczne z Tunezji? Jak rozmawiać tanio przez sieci komórkowe.

Ile kosztują rozmowy telefoniczne z Tunezji? Jak rozmawiać tanio przez sieci komórkowe.

Z telefonem na urlop do Tunezji? Jakie są koszty połączeń, z czego najlepiej korzystać? Czy lepiej z budki telefonicznej, czy z hotelowego pokoju?

925

Z telefonem na urlop do Tunezji? Jakie są koszty połączeń, z czego najlepiej korzystać? Czy lepiej z budki telefonicznej, czy z hotelowego pokoju?

Telefon komórkowy, zwłaszcza służbowy na czas urlopu najlepiej wyłączyć i schować głęboko do szafy. Choć z drugiej strony MMS-y, SMS-y czy krótkie rozmowy są najlepszym i najprostszym kontaktem z całym światem. Wybierają się w dalekie zakątki Afryki, do Tunezji, Egiptu czy Maroko, z pewnością końcowy rachunek po powrocie z wakacji może nas przerazić, roaming bowiem jest bardzo drogim rozwiązaniem, z czego więc korzystać, by było taniej i korzystniej?

Kontakt przez telefon stacjonarny z Polską.

Alternatywą dla drogiego roamingu są budki telefoniczne i telefony w hotelu, choć ta druga opcja niekoniecznie zawsze jest najtańsza. Rozmowy hotelowe musimy regulować przeważnie od razu, ponadto hotel ma zawsze doliczoną marżę. Budki natomiast znajdziemy prawie w każdym mieście, poza obszarem pustynnym. Łatwo je odnaleźć, ponieważ na każdej znajduje się napis, International Phone, albo Taxiphones. Kierunkowy do Polski to 0048 z każdego miejsca na świecie. Z aparatu korzystamy za pomocą monet, które rozmienimy w najbliższych punktach i sklepach. Nie zawsze cena za połączenie będzie ta sama, w Tunezji bowiem są taryfy dzienne i nocne, a także ceny uzależnione są od kraju, do którego dzwonimy.

Telefon komórkowy w Tunezji.

Jeśli chcemy korzystać z własnego telefonu komórkowego, to wystarczy włączyć roaming przed wyjazdem, a po wylądowaniu zrestartować telefon. Koszt rozmów zależny jest od operatora polskiego i tunezyjskiego. Najczęściej włącza się operator Tunisiana, ale uwaga połączenia z tej sieci są bardzo drogie. Warto więc będąc na miejscu prześledzić ceny lokalnych sieci i wybrać ręcznie korzystniejszego operatora, na przykład Tuntel ( Telecom). Przed wylotem warto też sprawdzić ceny naszego operatora. Cenniki znajdziemy zawsze na stronie internetowej, a także otrzymamy SMS z cennikiem, po zalogowaniu się w Tunezji. Korzystniejszym jednak rozwiązaniem jest kupienie w Tunezji karty prepaid, pod warunkiem, że nie mamy simlocka w telefonie. Prepaid działa standardowo jak w Polsce, kupujemy pakiet startowy, a potem doładowujemy konto, zakupując karty zdrapki, do których aktywacji potrzebny nam jest kod z kupony po uprzednim wpisaniu w telefonie*101*kod#, a następnie wybrać połączenie. Najkorzystniejszą siecią pod tym względem jest Tunisiana, gdzie nie tylko tańsze są rozmowy, ale także możemy do woli SMS-ować i MMS-owa Idąc do punktu sprzedaży musimy okazać paszport, następnie warto poprosić o specjalnie wydaną kartę dla turystów, SIM Holiday, która jest przez 90 dni ważna i ma niższe ceny za usługi telefoniczne. Aktywować możemy telefon po 15 minutach pod wskazanym numerem telefonu.