Jakie pamiątki warto kupić i przywieźć z Tunezji? Gdzie kupować pamiątki i jakie są najatrakcyjniejsze?

Tunezja to niewątpliwie bardzo ciekawy kraj pod wieloma względami. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni, znajdziemy bowiem wszystko, czego może zapragnąć turysta, a zwłaszcza turysta z Europy. W Tunezji mamy bowiem egzotykę w dosłownym tego słowa znaczeniu, a także piękne plaże, ciepłe morze, dużo słońca, całą masę ciekawych zabytkowych budowli, a także różne współczesne atrakcje i udogodnienia. Każdy hotel bowiem ma na swoim terenie cały pakiet różnych atrakcji, od restauracji, poprzez dyskoteki, bary, sauny, korty tenisowe, poprzez place zabaw dla dzieci, a na polach golfowych kończąc. Jednak mimo tych wielu atrakcji, każdy urlop musi być zwieńczony zakupami. I to nie byle jakimi, w hotelowym kiosku, tylko takimi z prawdziwego zdarzenia.

Gdzie kupować pamiątki?

Będąc na urlopie w tak różnorodnym i ciekawym kraju jak Tunezja, koniecznie trzeba przywieźć ze sobą jakieś pamiątki. Każdy z nas ma inne p[referencje, jedni lubią pamiątki, które zbiera się na plaży: jakieś muszelki, kamyki, szkiełka. Inni zaś wolą rzeczy praktyczne, które nie tylko będą nam przypominać piękne wakacyjne chwile, ale takie, które też nam się przydadzą w codziennych czynnościach. Na takie zakupy w Tunezji warto wybrać się na targ, który znajduje się w każdej miejscowości blisko centrum, tam kupimy najtaniej i dostaniemy dosłownie wszystko. Można oczywiście robić zakupy w dużych sklepach, jednak tam jest o wiele drożej i mniej ciekawie. Na targach trzeba też się targować, gdyż ceny są wielokrotnie zawyżane.

Co kupować?

W Tunezji ceny są podobne jak w Polsce, jednak drobne pamiątki i biżuteria są troszkę tańsze. Zatem taki wypad na targ będzie główną atrakcją zwłaszcza dla pań. Warto też kupić naczynia z regionalnej, tunezyjskiej ceramiki, a także wspaniałe, kolorowe dywany. Podczas zakupów pamiętajmy o paragonach, gdyż będą od nas wymagane na granicy. Pamiętajmy też o tym, że od niektórych rzeczy, na przykład od dywanów, musimy zapłacić cło.