Wycieczki fakultatywne w Tunezji. Co trzeba zobaczyć, zabytki, Sahara.

Tunezja zachwyci każdego Europejczyka. Bez względu na to w który region się wybierzemy, to z całą pewnością nie będziemy tego żałować. Tunezja jest stosunkowo niewielka, zatem podczas urlopu można zobaczyć naprawdę wiele ciekawych miejsc. Biura podróży bardzo często organizują takie wycieczki fakultatywne, które mają na celu zwiedzenie jak największej liczby zabytkowych miejsc.

Wycieczki fakultatywne w Tunezji – zabytki

Większość turystów przybywających z Europy zatrzymuje się w znanych kurortach turystycznych, w rejonie Hammanet lub Sousse. Warto jednak zwiedzać cały ten piękny kraj, gdyż posiada wiele ciekawych miejsc i zabytków. Poniżej lista takich, które powinniśmy koniecznie zobaczyć i które na długo potem pozostaną w naszej pamięci:

  • stare miasto w Tunisie
  • ruiny legendarnej Kartaginy
  • podziemne miasto Bulla Regia
  • starożytna miejscowość Kerkouane, która wpisana jest na listę UNESCO
  • złote miasto Dugga.

Wycieczki fakultatywne – Sahara

Sahara jest miejscem szczególnym w całej Tunezji. Przyciąga wszystkich turystów, choć w sezonie letnim panują tam nieziemskie upały. Jest zatem niebezpiecznie i naprawdę gorąco. Najlepiej na wycieczki po Saharze udawać się jesienią lub zimą, gdy słońce już nieco słabiej grzeje. Nigdy oczywiście nie wybierajmy się tam na własną rękę, tylko i wyłącznie z dobrym przewodnikiem i w dużych grupach. W takich okolicznościach wycieczka będzie niezapomnianym przeżyciem. Po długich godzinach jazdy na wielbłądach poprzez bezkresne piaski, napotykamy na wspaniałe oazy z bujną i egzotyczną roślinnością. Można w nich odpocząć, napoić zwierzęta i delektować się tym rajem pośrodku największej z pustyń tego globu.