Jakie są ciekawe Miejsca do nurowania w Tunezji? Szkoły nurkowania, sprzęt Tunezja. Tunezja oferuje turystom szeroki wachlarz sportów wodnych.

Tunezja oferuje turystom szeroki wachlarz sportów wodnych. Bardzo dużą popularnością cieszą się kajaki, narty wodne oraz windsurfing. Jednak żaden z tych sportów nie jest aż tak popularny jak nurkowanie. Na terenie kraju istnieje kilka bardzo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić jeżeli jesteśmy fanami podwodnych wycieczek. Pierwszym z obszarów jest rafa koralowa w Tabarce. Na miejscu znajduje się klub jachtowy oraz Międzynarodowe Centrum Nurkowania oferujące wyjazdy na rafę koralową dla bardziej doświadczonych nurków. Kolejnym z miejsc jest Roche Merou. Miejsce to nazywane jest przez miejscowych Skałą Głowacza. Pod wodą poruszamy się wśród tysięcy ryb mieniących się wszystkimi kolorami tęczy. Wycieczki w to miejsce organizowane są zarówno dla początkujących nurków jak i tych posiadających nieco większe umiejętności. Jeśli mamy więcej czasu i chęci do nurkowania warto udać się również do Al.-Kantawi oraz zobaczyć podwodny świat w okolicach Harkali. Wody oblewające Tunezję są bardzo czyste i przejrzyste. Dzięki temu istnieje możliwość nurkowania z jachtu jak i z nabrzeża. Pod wodą napotkamy na bardzo rozbudowaną faunę i florę. Ciekawymi miejscami dla turystów lubiących nurkować będą zatopione kutry rybackie oraz okręty wojenne pochodzące z czasów II wojny światowej. W wodach morskich Tunezji napotkamy na bardzo wiele tego typu obiektów. Dla osób których nie cieszy nurkowanie w celu obserwacji raf koralowych oprócz zatopionych wraków oferuje się odkrywki archeologiczne. Mowa tutaj o okolicy miejscowości Mahdia gdzie znajdują się pozostałości budowli pochodzących sprzed kilku tysięcy lat, zatopionych niegdyś przez wody morskie.

Szkoły i sprzęt do nurkowania

Jeżeli jesteśmy młodymi adeptami nurkowania i chcemy zdobyć pierwsze szlify warto udać się do klubu jachtowego w Tabarce i znajdującego się w pobliżu Międzynarodowe Centrum Nurkowania. Zdobędziemy tam wiedzę na temat nurkowania, otrzymamy specjalny certyfikat. Wszystko odbywać będzie się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, a ćwiczenia praktyczne pod wodą pozwolą nam nabrać odpowiedniej pewności siebie i przełamać często pojawiający się strach. Inne centrum nurkowania znajdują się w Port El Kantaoui. Jest ono czynne przez cały rok zapewniając szkolenia i profesjonalną obsługę. Oba ośrodki zrzeszone są w C.M.A.S i zapewniają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu. Uznawane są one na całym świecie więc nie ma konieczności ponownego ich odbywania w przypadku chęci nurkowania podczas wakacji w innym kraju. Szkoły zapewniają sprzęt najwyższej klasy. Nie dajmy się naciągnąć na tanie wycieczki organizowane przez Tunezyjczyków w kilka minut na kiepskiej jakości jachcie i z fatalnym sprzętem do nurkowania. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Na tym polu nie warto oszczędzać. Szkoły zapewniają płetwonurkowi odpowiednie wyposażenie w czasie wycieczek. W czasie nurkowania nasz ekwipunek to skafander, aparaty tlenowe oraz butla z balastem. Jachty są odpowiednio przygotowane do ewentualnych akcji ratunkowych, które bądź co bądź zdarzają się już bardzo rzadko z tego powodu, że nurkowanie jest sportem coraz bardziej bezpiecznym.