Jaka jest strefa czasowa w Tunezji? Jaki jest czas letni i zimowy?

Aby ułatwić podróżowanie i zminimalizować męczące skutki zmiany czasu, wprowadzono na świecie strefy czasowe. Dzięki nim w prosty sposób można w każdej chwili określić która godzina jest w każdym miejscu na świecie. Ułatwia to podróżowanie, zwłaszcza osobom, które robią to bardzo często i przemieszczają się na duże odległości.

Strefa czasowa w Tunezji- jaki czas, która godzina?

Tunezja leży w strefie czasowej UTC/GTM+1 i obowiązuje tam czas zachodnioafrykański. Oznacza to, że od czasu polskiego należy odjąć jedną godzinę i będziemy mieć dokładny czas jaki jest w Tunezji. Jeżeli zapomnimy o powyższej zasadzie, to na wielu stronach internetowych w prosty sposób można czas aktualny sprawdzić. Jednak między czasem polskim a tunezyjskim nie ma zbyt dużej różnicy, zatem podczas podróży i potem na miejscu nie będziemy odczuwać skutków tej zmiany.

Strefa czasowa w Tunezji- czas letni i zimowy.

Choć w Tunezji obowiązuje zasada zmiany czasu z zimowego na letni, to jednak od roku 2012 od tej zasady się będzie tam odchodzić. Zatem przez cały rok będzie obowiązywać tam czas zimowy, więc w miesiącach letnich będzie różnica godziny, między czasem w Polsce, a tym w Tunezji. Natomiast od października do kwietnia czas tunezyjski będzie odpowiadał polskiemu.