Wakacje w Tunezji z pewnością będą bardziej udane, jeśli odpowiednio zaopatrzymy się w urlopową apteczkę. Co ze sobą zabrać? Jakich chorób się ustrzegać i na co zwracać szczególną uwagę?

Egzotyczne wakacje mogą być albo spełnieniem marzeń, albo koszmarem, jeśli ruszymy na podbijania świata wcześniej nie przygotowani. Odpowiednie leki czy podręczna apteczka jest podstawowym niezbędnikiem, gwarantującym nam radość z każdej wakacyjnej chwili.

Problemy żołądkowe i temperatura.

Niezależnie od naszej odporności, w krajach afrykańskich jesteśmy szczególnie narażeni na choroby jelitowe i żołądkowe. Dlatego z pewnością warto zabrać ze sobą krople żołądkowe, leki przeciw ostrej biegunce, typu smecta, alremid, aczkolwiek można poprosić lekarza rodzinnego przed wyjazdem o bardziej radykalne specyfiki typu Nifuroksazyd.

Po nadmiernym polaniu się, a także przy różnicach temperatur między klimatyzowanymi pomieszczeniami, a gorącem na zewnątrz, warto mieć przy sobie coś na zbicie gorączki.

Ból gardła i kaszel.

Od zimnych napojów czy wiatrów może pojawić się ból gardła czy kaszel, warto więc wziąć ze sobą tabletki do ssania i ewentualnie jakiś syrop. Ponieważ podczas urlopu może towarzyszyć nam lekkie przeziębienie, warto mieć też także krople na katar i witaminę C.

Na ratunek po kąpielach słonecznych.

Obowiązkowym wyposażeniem apteczki jest też:

– krem na oparzenia i pianki. Słonce w Tunezji jest bardzo intensywne, jeśli przeholujemy na leżaku warto w nocy zrobić sobie okłady, zmniejszające oparzenia i zaczerwienienia

– słońce jak i wyjątkowa słona woda ma szkodliwe działanie dla oczu. Problem zniwelujemy przez sztuczne łzy czy płyn fizjologiczny do płukania, który zakupimy w ampułkach w aptece.

O czym jeszcze pamiętać?

Warto zabrać ze sobą plastry, wodę utleniona, tabletki przeciw chorobie morskiej, jeśli planujemy rejsy ostatkowe, środki przeciwbólowe i krople do oczu ze świetlikiem.

Taki zestaw z pewnością pozwoli rozkoszować się czasem urlopowym, zamiast spędzić cały urlop w zaciszu pokoju hotelowego. W miastach także funkcjonują dobrze zaopatrzone apteki, w języku angielskim z pewnością porozumiemy się na tyle, by zakupić potrzebne nam środki.