Jaka jest pogoda na Cyprze w październiku? Temperatury powietrza i wody- jak spędzać urlop?

W Polsce październik jest miesiącem, który rozpoczyna okres jesiennej szarugi. Warto wówczas wybrać się w jakieś ciepłe miejsce, takie jak na przykład Cypr. Wciąż piękna pogoda, ciepła woda i całe mnóstwo innych atrakcji. Nawet wyjątkowo wybredni turyści nie będą narzekać gdy wybiorą to egzotyczne i ciekawe miejsce.

Pogoda i temperatury.

Październik na Cyprze przywita nas jeszcze mocnym słoneczkiem, choć już miejscowo, coraz częściej możliwe są zachmurzenia i niewielkie opady deszczu. Temperatura powietrza w dzień wynosi 27’ C i około 16’ C w nocy. Woda jest bardzo przyjemna i co najważniejsze wciąż ciepła, a jej temperatura choć powoli się obniża, to w październiku wciąż nadaje się do kąpieli i wszelkich harców wodnych, a wynosi około 24’ C.

Co robić?

W październiku na Cyprze jest już troszkę mniej tłoczno, choć ostatnie lata pokazują, że turyści coraz częściej wybierają na urlop miesiące jesienne i zimowe. Temperatura powietrza i wody wciąż jest bardzo wysoka. Dzięki temu można bez ograniczeń korzystać z wszelkich atrakcji: można pływać, żeglować, nurkować lub też po prostu wylegiwać się na pięknych plażach. W rejonie Cypru jest wiele ciekawych miejsc do nurkowania, są też szkoły i kursy dla poczatkujących, tak więc każdy może spróbować swoich sił w tym ciekawym sporcie.