Jaka jest pogoda na Cyprze w listopadzie? Temperatury powietrza i wody- zwiedzanie Cypru.

Listopad to idealny czas na urlop na Cyprze dla tych, którzy nie lubią zbyt mocnego upału, ani też tłumu turystów. Jest to również idealny czas dla rodzin z małymi dziećmi oraz dla tych, którzy od urlopu oczekują czegoś więcej niż wylegiwania się na plaży. Cypr jest miejscem, który przypadnie do gustu miłośnikom historii i zwiedzania.

Pogoda i temperatury.

Temperatury powietrza na Cyprze w listopadzie wciąż są bardzo przyjemne, choć dzień jest coraz krótszy. Temperatura powietrza w dzień wynosi około 22’ C a w nocy kształtuje się na poziomie 12’ C. Woda jest już znacznie chłodniejsza i wynosi około 19’ C. Coraz częściej, zwłaszcza w rejonie północnym pada deszcz i wieje wiatr, który jednak w niczym nie przypomina typowych, polskich, jesiennych zawieruch.

Zwiedzanie Cypru.

Większość turystów będąc na Cyprze poprzestaje na zwiedzaniu wybrzeża. Choć niewątpliwie piękne, to jednak jest to spory błąd, gdyż w głębi wyspy mnóstwo jest ciekawych miejsc do zobaczenia. Warto zwiedzanie rozpocząć od stolicy Nikozji, a właściwie od licznych muzeum, które pozwolą nam poznać historię tego państwa. Koniecznie trzeba zobaczyć zamek w Pafos, który wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wszystkich zachwycą średniowieczne zamki otoczone winnicami w Limassol. Starożytne miasto Kition, zabytkowa Larnaka i wiele innych ciekawych miejsc, które trudno nawet wymienić w jednym artykule.