Jaka jest pogoda na Cyprze w grudniu? Co robić w zimę na Cyprze? – temperatury powietrza i wody.

Choć grudzień na Cyprze bywa niekiedy deszczowy, to jednak temperatury powietrza w niczym nie przypominają tych znanych nam zim w Polsce. Na południu Cypru, zawsze jest o kilka stopni cieplej niż w pozostałym regionie, jest też bardziej sucho, warto więc w grudniu zatrzymać się właśnie w tej części tego pięknego kraju. Atrakcji dla nikogo na pewno nie zabraknie, i nawet w deszczową pogodę nikt nie będzie się na Cyprze nudził.

Pogoda i temperatury.

Temperatury powietrza w dzień, na Cyprze w miesiącu grudniu wynoszą około 18’ C i 10’ C w nocy. Temperatura wody wciąż spada i wynosi około 17’ C, więc daleko jej do ideału. W północnej części kraju jest więcej dni pochmurnych niż na południu i częściej też pada tam deszcz. Jednak jeżeli nam się poszczęści, to z całą pewnością wyjdzie słoneczko i być może nie schowa się wcale do końca naszego urlopu.

Co robić?

Co wytrwalsi i odporniejsi, z powodzeniem wciąż nurkują i żeglują. Można też spacerować i delektować się pięknem krajobrazu, jak również wspinać się po górach. Warto zwiedzić liczne, zabytkowe miasta lub też po prostu pospacerować po plaży. Jeżeli pogoda się zepsuje i spadnie deszcz, wówczas warto skorzystać z bogatej oferty hotelowej i zanurzyć się na przykład w basenie lub też zaszyć w saunie. Warto posmakować miejscowej kuchni, która słynie z różnorodności smaków.