Jaka jest pogoda na Cyprze we wrześniu? Temperatury powietrza i co robić we wrześniu.

Choć wrzesień większości z nas kojarzy się z końcem wakacji, to jednak coraz więcej naszych rodaków, właśnie jesienią wybiera się na zasłużony wypoczynek. Dzieje się tak z kilku powodów: po pierwsze po sezonie są o wiele niższe ceny, a po drugie jest mniej tłoczno i spokojniej. Ponadto w wielu miejscach na świecie temperatury powietrza są wciąż wakacyjne i bez problemu można korzystać z wszelkich atrakcji. Tak też jest w sierpniu również na Cyprze.

Pogoda we wrześniu.

Choć temperatury powietrza zaczynają się trochę obniżać, to jednak wciąż jest bardzo gorąco. Temperatury powietrza wynoszą na Cyprze we wrześniu około 30’ C w dzień i 22’ C w nocy. Temperatura wody wciąż pozwala na bezkarne harce i wynosi około 25’ C. Widzimy więc, że wciąż jest bardzo wakacyjnie, słonecznie i przyjemnie. Jedyną różnicę widać w opadach deszczu, które występują coraz częściej i trwają trochę dłużej niż w miesiącach poprzednich.

Co robić we wrześniu?

W sumie to samo co w poprzednich miesiącach. Wysokie temperatury powietrza i wody pozwalają na wylegiwanie się na plażach, na kąpiele, nurkowanie i żeglowanie. Można również spacerować i podziwiać liczne zabytki, odwiedzać regionalne restauracje i poznawać miejscowe smaki. Warto rozmawiać z mieszkańcami i poznawać ich kulturę i ciekawą historię. Warto wybrać się również na wycieczkę po górach, jednak zawsze trzeba to robić tylko razem z przewodnikiem, który dobrze zna okolicę.