Jaka jest pogoda na Cyprze w sierpniu? Plażowanie na Cyprze. W miesiącu sierpniu woda na Cyprze osiąga swoje maximum i wynosi około 26’ C. Temperatura powietrza również …

Cypr to idealne miejsce do spędzenia wakacyjnego wypoczynku. Rdzenni mieszkańcy są bardzo gościnni i każdy turysta będzie czuł się na wyspie naprawdę wyjątkowo. Miesiąc sierpień idealnie nadaje się na urlop dla tych wszystkich, którzy lubią gorące słońce, liczne towarzystwo, hałas i rozrywkowe życie. To wszystko bowiem w miesiącu sierpniu znajdziemy na Cyprze. Oczywiście jeżeli poszukamy trochę uważniej, to zawsze znajdzie się jakieś ustronne i ciche miejsce.

Pogoda i temperatury.

W miesiącu sierpniu woda na Cyprze osiąga swoje maximum i wynosi około 26’ C. Temperatura powietrza również jest bardzo wysoka i wynosi około 34’ C w dzień i 25’ C w nocy. Opadów deszczu wciąż jest bardzo mało i najwięcej notuje się ich na północy tego kraju. W rejonach wybrzeża wieje lekki wiaterek, który przynosi ukojenie i sprawia, że wysokie temperatury nie są tak dokuczliwe. W górach temperatury powietrza są o kilka stopni niższe i występują tam większe wahania pogodowe.

Plażowanie na Cyprze.

W miesiącu sierpniu, najwięcej czasu każdy turysta spędza na plażach. Jeżeli lubimy pływanie, budowanie zamków w piasku czy też leniuchowanie na plaży, to warto wybrać się w południowe regiony Cypru, gdyż tam są piaszczyste plaże. Północne wybrzeże jest skaliste, jednak bardzo ciekawe i tajemnicze. Mnóstwo tam jaskiń, które idealnie nadają się do zwiedzania poprzez nurkowanie. Dla rodzin z dziećmi polecamy raczej plaże południowe, które posiadają oprócz drobniutkiego piasku, delikatne i płytkie zejścia do wody.