Jaki jest lipiec na Cyprze? Pogoda, temperatury i co robić? Lipiec na Cyprze przywita nas wysokimi temperaturami, które bardzo często przekraczają w dzień 30’C. Noce są nieco chłodniejsze, z temperaturami w granicach …

Jeżeli marzy nam się urlop w otoczeniu egzotycznej przyrody, kultury, na pięknej, piaszczystej plaży, to koniecznie powinniśmy wybrać się na Cypr. Słoneczna pogoda przez wiele miesięcy, niezwykłe plaże, tajemnicze góry i ciekawa historia zadowolą nawet tych najwybredniejszych. Plażowanie, windsurfing, nurkowanie, pływanie, żeglowanie, zwiedzanie i podziwianie okolicy, to tylko jedne z wielu atrakcji, które czekają na turystów na Cyprze.

Pogoda i temperatury.

Lipiec na Cyprze przywita nas wysokimi temperaturami, które bardzo często przekraczają w dzień 30’C. Noce są nieco chłodniejsze, z temperaturami w granicach 23’C. Woda jest bardzo ciepła, jednak jej temperatura wciąż rośnie i w lipcu wynosi około 25’ C. Opadów deszczu jest niewiele, i nawet jeżeli na chwilę się zachmurzy i spadnie niewielki deszczyk, to każdego to ucieszy, gdyż ochłodzi on delikatnie upalne powietrze i sprawi, że powietrze będzie bardziej przyjemne.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc w lipcu na Cypr, trzeba przede wszystkim pamiętać o ochronie przed słońcem. Zatem w wakacyjnej walizce nie powinno zabraknąć kremów z wysokim filtrem, pianek, które ukoją skórę po nadmiernym opalaniu, okularów, kapeluszy i czapek. Warto zabrać ze sobą lekkie i przewiewne ubrania oraz podstawowe leki i środki opatrunkowe. Zwłaszcza jeżeli urlop spędzamy z dziećmi, konieczne są plastry, woda utleniona, środki odkażające i przeciwbólowe.