Jaka jest pogoda na Cyprze w czerwcu? Temperatury i co robić?

Czerwiec na Cyprze z całą pewnością przywita nas gorącym słońcem i tłumami turystów na plażach. Jeżeli więc wolimy bardziej kameralne miejsca, to zatrzymajmy się na północy tego kraju, gdzie wybrzeże choć skaliste, to równie piękne i niepowtarzalne. Jest tam zazwyczaj dużo spokojniej niż na południu i często są tam trochę niższe ceny.

Pogoda i temperatury.

Temperatury powietrza w czerwcu na Teneryfie wynoszą 30’ C w dzień i 23’ C w nocy. Jest naprawdę bardzo słonecznie, cieplutko i bezwietrznie. Temperatura wody wciąż rośnie i wynosi w czerwcu około 23’ C. Choć nie jest to jeszcze wcale jej szczyt, to jest to całkiem przyjemny poziom i nawet ci najbardziej wybredni nie powinni już narzekać, że jest zimna.

Co robić?

Czerwiec jest miesiącem, który rozpoczyna szczyt sezonu, który potrwa do późnej jesieni. Jest więc mnóstwo turystów, a hotele prześcigają się w urozmaicaniu im wolnego czasu. Pełno jest więc imprez kulturalnych i sportowych. Dyskoteki, restauracje kuszą wspaniałościami i niekiedy ciężko się nawet na konkretną zdecydować. Oczywiście oprócz imprezowania, w czerwcu najwięcej czasu spędzimy na plaży, na pływaniu, nurkowaniu i szusowaniu na desce. Jeżeli jednak znudzi nam się już plaża i lekkie rozrywki, to warto wybrać się na zwiedzanie, w poszukiwaniu śladów przeszłości.