Jaka jest pogoda na Cyprze w maju? Klimat, temperatury i co ze sobą zabrać?

Cypr zachwyci wszystkich swoją różnorodnością na wielu płaszczyznach. Rozpoczynając od jej mieszkańców, poprzez różnorodną kuchnię, roślinność i niezwykle zróżnicowaną linię brzegową. Na północy znajdziemy skaliste wybrzeże, a na południu, wspaniałe, piaszczyste plaże. Z jednej strony wapienne góry Karpas i wyjątkowo tajemnicze góry Troodos. Pomiędzy nimi niezwykle żyzna i urodzajna Nizina Mesaria.

Cypr w Maju

Pogoda i temperatury.

May Average temperatures Paphos Cyprus
Źródło: holiday-weather.com

W maju temperatury powietrza na Cyprze są już prawdziwie wakacyjne i wynoszą około 26’ C w dzień i 16’ C w nocy. Temperatura wody wciąż rośnie i wynosi już około 20’ C. Choć zmarzluchy nie będą jeszcze usatysfakcjonowani, to jednak zawsze można opalać się na pięknych plażach i podziwiać wspaniałe widoki. W maju opady deszczu są niewielkie i właściwie występują głównie na północy. Jest cieplutko, słonecznie i coraz tłoczniej.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc w maju na Cypr, należy zabrać ze sobą lekkie ubrania i koniecznie trzeba też pamiętać o stroju kąpielowym. Na chłodniejsze wieczory i wędrówki po górskich szczytach, trzeba zabrać ze sobą wiatrówkę i koniecznie wygodne i trwałe buty. Jeżeli w naszej walizce będą te niezbędne rzeczy, to z całą pewnością nasz urlop będzie należał do udanych.