Tunezja – kraj plaż, pustynnych piasków i pięknych ogrodów… Tunezja w kwietniu – temperatury w powietrzu i w morzu, a także wczasy w kwietniową pogodę.

Kwiecień to idealny miesiąc na urlop dla tych, którzy nie lubią upałów i tłumu turystów. Sezon turystyczny zaczyna się dopiero za miesiąc, więc w hotelach i restauracjach są niższe ceny i co bardzo ważne, jest cicho i spokojnie. Można spacerować, zwiedzać i delektować się wspaniałą przyrodą i krajobrazami.

Pogoda w kwietniu.

Kwiecień w Tunezji powinien przywitać nas słońcem, choć możliwy jest jeszcze sporadyczny deszcz. Dni są jednak coraz dłuższe i słoneczko świeci coraz mocniej. Śmiało więc można się już opalać, choć jeszcze nie polecamy kąpieli w morzu. Temperatury wody w kwietniu wynoszą około 16° C, a temperatury powietrza około 23° C w dzień i 15° C w nocy.

Kwietniowy deszcz i wiatr.

Pojawiające się od kilu lat anomalie pogodowe, obecne są także w Tunezji. Może się zdarzyć tak, że w lipcu będzie padać a w kwietniu świecić słońce… Nie mniej jednak wiosna mimo że rozkwita tysiącem pięknych i egzotycznych tunezyjskich kwiatów, to jest wietrzna i deszczowa. Stad przekonanie, że słoneczne wakacje z zażywaniem morskich kąpieli najlepiej w Tunezji planować dopiero od czerwca. W kwietniu pojawiają się też spore opady deszczu, a bliżej pustynnych obszarów, także pojawia się mocny wiatr, który z pewnością niweluje wszelkie plany, związane z nabieraniem złocistego koloru na skórze.

Co robić w Tunezji w kwietniu?

Pogoda w kwietniu sprzyja zwiedzaniu i poznawaniu ciekawych zakątków tego pięknego kraju. Można spacerować po antycznych miastach, po górach, a także warto wybrać się na kilkudniową wycieczkę na Saharę. Kwiecień to idealny czas na urlop dla tych, którzy preferują urlop w ruchu i bez tłumu turystów.

Wybierając się w kwietniu do Tunezji z pewnością w bagażu powinien znaleźć się ciepły polar, pełne obuwie, a zamiast drugiej pary stroju kąpielowego parasolka i kurtka przeciwdeszczowa. Choć biorąc po uwagę różne strefy klimatyczne, nie w każdym miejscu tunezyjskiego raju zastaniemy deszczową i mało przyjemną wiosnę.

Gdzie warto pojechać w kwietniu?

Średnia temperatura w kwietniu w ciągu dnia to 18 stopni Celsjusza. Niestety wieczorami jest już bardzo chłodno, a kąpielami można raczyć się raczej tylko w hotelowych basenach. Wybierając się jednak w okolice Djerby, Monastiru, Nabeulu czy Sousse możemy liczyć na nawet ponad 20 stopni w ciągu dnia. Jednakże także w tych okolicach woda w morzu jest zbyt zimna na wakacyjne kąpiele.

Kwietniowe wakacje w Tunezji.

Kwiecień jest idealny na zwiedzanie Tunezji, zobaczenie Meczetów, Medyn czy okazałych pałaców. W deszczowe i wietrzne dni można zaszyć się na długie godziny w muzeach archeologicznych, gdzie zgłębimy piękną i długą historię Tunezji. Słońca starczy też z pewnością na spacer po ogrodach tunezyjskich, gdzie można rozkoszować się iście niezwykłą aurą afrykańskiej przyrody.